Nokia a Apple sa navzájom žalujú. Za porušenie 32 patentov aj za “vydieranie”

0

Od displeja, cez softvér až po rozhranie.

Nokia žaluje Apple za porušenie celkovo až 32 patentov, ktoré pokrývajú displeje, softvér, rozhranie, čipsety, kódovanie videa, antény a ďalšie funkcie smartfónov. Fínska spoločnosť podala žalobu v Nemecku aj v Texase a tvrdí, že Apple od roku 2011 odmietal ponuky na licencovanie patentov, ktoré využívajú viaceré Apple produkty.

Apple oponuje tvrdením, že Nokia odmietla licencovať patenty férovo a teraz využíva taktiku “patentového trolla“, aby vydierala. Výrobca iPhonov tvrdí, že Nokia chce uplatňovať tantiémy za inovácie, ktoré vymyslel sám Apple a nijak nesúvisia s vynálezmi Nokie.

Apple Nokiu takisto zažaloval, dokonca ešte deň predtým, ako fínska spoločnosť podala žalobu za porušenie 32 patentov. Vo svojej žalobe tvrdí, že dve spoločnosti, ktoré licencujú patenty, konšpirovali s Nokiou “v snahe neoprávnene zarábať na inováciách ostatných výrobcov telefónov“. Inak povedané, mali neoprávnene žiadať peniaze od výrobcov telefónov za údajné porušovanie patentov.

Zdroj: USA Today

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Pridaj komentár