Nokia má ďalší smartfón so systémom Android 10

0

K modelom, ktoré už Android 10 majú, pribudol ďalší – Nokia 2.2.

Aktuálne má značka najnovší systém od Googlu dostupný pre smartfóny Nokia 7 plus, Nokia 6.1, Nokia 7.1, Nokia 9 PureView a Nokia 8.1.

Zaujímavosťou telefónu Nokia 2.2 je aj to, že výrobca garantuje aktualizácie po dobu 3 rokov. Hlavný systém dostane ďalšie dve verzie a bezpečnostné záplaty sa budú distribuovať o rok dlhšie. Celkovo je tu podpora troch rokov.

Výrobca ponúka takýto servis nielen pre tento smartfón ale aj pre iné vo svojom aktuálnom portfóliu. Podobné podmienky dáva pri smartfónoch aj motorola. Odlišovať sa môže podpora na ďalšie verzie. V niektorých prípadoch ide o garanciu na ďalšiu, nie dve verzie a dva roky bezpečnostných záplat.

nokia 2.2

Zdroj: HMD Global

Jedným z cieľov Nokie bolo prísť na trh so smartfónmi, ktoré budú mať jednu z najrýchlejších aktualizácií a podporu. Výrobca pokrýva aktualizáciami 94 % smartfónov z celého spektra svojich modelov v tomto segmente.

Zdroj: HMD Global

Prečítajte si aj:

Recenzia Nokia 7.2: Telefón v strednej triede

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>