Nokia sa vracia do sveta smartfónov. Oficiálne predstavila model Nokia 6 s Androidom

1

Fínska spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní exkluzívne práva pre používanie populárnej značky Nokia, predstavila svoj prvý smartfón. 

Nokia 6 je cenovo dostupný smartfón strednej triedy, ktorý beží na najnovšom nugátovom Androide 7.0. Horšie to bude s jeho geografickou dostupnosťou, nakoľko bude dostupný výhradne pre čínsky trh. Čo sa týka hardvérových parametrov, Nokia 6 ponúkne 5,5 palcový Full HD displej s 2,5D zakriveným sklom, procesor Snapdragon 430, 4 GB RAM, 64 GB internej pamäte s možnosťou jej rozšírenia cez Micro SD kartu, Bluetooth 4.1, podporu sietí LTE, 16 Mpx zadný a 8 Mpx predný fotoaparát, batériu s kapacitou 3000 mAh i senzor odtlačkov prstov. Zaujať môže stereo reproduktormi Dolby Atmos či možnosťou dual sim. S cenovkou na úrovni 1699 čínskych jüanov (približne 230 eur) môže byť v porovnaní s konkurenciou zaujímavou voľbou.

Nokia 6 je prvým smartfónom nesúcim názov tejto legendárnej značky od roku 2014, kedy Fíni predali svoju mobilnú divíziu Microsoftu po tom, čo nedokázali dostatočne zachytiť nástup inteligentných telefónov a v konkurencii Androidu a iOS postupne stratili svoje dominantné postavenie na trhu. Dôkladnejšie si ju môžete obzrieť v tomto krátkom videu:

Značky:

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.