Doplnené 26. 2.: Nokia na MWC oznámila, že Nokia 6 bude dostupná na celom svete za 229 eur. K dispozícii bude aj v novej špeciálnej verzii s tmavým lesklým povrchom. Jej cena je 299 eur. Telefón sa začne na celom svete predávať v druhom kvartáli tohto roka.

Pôvodný článok 8. 1.: Fínska spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní exkluzívne práva pre používanie populárnej značky Nokia, predstavila svoj prvý smartfón.

Nokia 6 je cenovo dostupný smartfón strednej triedy, ktorý beží na najnovšom nugátovom Androide 7.0. Čo sa týka hardvérových parametrov, Nokia 6 ponúkne 5,5 palcový Full HD displej s 2,5D zakriveným sklom, procesor Snapdragon 430, 4 GB RAM, 64 GB internej pamäte s možnosťou jej rozšírenia cez Micro SD kartu, Bluetooth 4.1, podporu sietí LTE, 16 Mpx zadný a 8 Mpx predný fotoaparát, batériu s kapacitou 3000 mAh i senzor odtlačkov prstov.

Zaujať môže stereo reproduktormi Dolby Atmos či možnosťou dual sim. S cenovkou na úrovni 229 eur môže byť v porovnaní s konkurenciou zaujímavou voľbou.

Nokia 6 je prvým smartfónom nesúcim názov tejto legendárnej značky od roku 2014, kedy Fíni predali svoju mobilnú divíziu Microsoftu po tom, čo nedokázali dostatočne zachytiť nástup inteligentných telefónov a v konkurencii Androidu a iOS postupne stratili svoje dominantné postavenie na trhu. Dôkladnejšie si ju môžete obzrieť v tomto krátkom videu:

Prečítajte si aj:

MWC: Predstavenie nových Nokia telefónov