Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Projekt Nota Bene je hlavným projektom občianskeho združenia Proti prúdu.

Okrem hlavných činností (integračný projekt časopisu Nota bene, projekt zamestnávania a oddlžovania Nosiči batožín a projekt advokačná činnosť), poukazuje na pálčivé problémy spoločnosti spojené s problematikou ľudí bez domova. V Proti prúdu je hlavným komunikačným nástrojom časopis Nota bene. Na informovanie tiež využívajú internet a sociálne siete, ale nebránia sa ani novým spôsobom – osloviť priamo ľudí v okolí akcie formou SMS.

Bývanie pre každého

Nota bene sa zúčastnilo Dobrého trhu, ktorý sa konal 17.12.2017 v okolí Starej tržnice v centre Bratislavy. Súčasťou akcie bola verejná diskusia v DPOH (o riešeniach bezdomovectva), stánok Proti prúdu v sekcii neziskoviek, ktorý bol neskôr východiskovým bodom pre symbolický lampiónový sprievod na podporu cenovo dostupného bývania pre všetkých. Práve stánok na Dobrom trhu mal byť cieľom, kam ľudí prilákať. Market Locator oslovil ľudí, ktorí sa v danom čase nachádzali v Starom meste, maximálne v okruhu do 10 minút pešej chôdze. Tí si prečítali SMSku s miestom konania akcie a mohli spontánne venovať trochu času dobrej veci:

„Nota bene Vam zela krasne Vianoce z Dobreho trhu za Starou trznicou cez Market Locator. Zastavte sa na kus reci a vecer na lampionovy sprievod www.loc.sk/?NKBN“

Odposlané SMS – takmer 3.000 SMS , mali informačnou formou odkázať ľudí na miesto, kde sa nachádza náš stánok. Lampiónový sprievod prišlo podporiť približne 60 účastníkov. „Takýto typ akcie sme robili po prvýkrát, takže je ťažšie presne vyčísliť rozdiel medzi klasickým a moderným spôsobom oslovenia. Počet ľudí, ktorí sa zastavili, vzhľadom na to, aká je téma náročná a že niečo podobné robíme prvý krát, nás potešil“, skonštatoval Tomáš Dobrovič z Proti prúdu.

Market Locator podporí aj ďalšie dobré myšlienky

Aplikácia Market Locator je určená na priamy marketing formou SMS a disponuje údajmi o počte mobilných zariadení v konkrétnej lokalite po celom Slovensku. Práve vďaka týmto údajom dokážu marketéri, ale aj malí podnikatelia, veľmi presne exekuovať svoje kampane a získať tak nových zákazníkov.

Aj dobré myšlienky z neziskového sektora potrebujú účinnú komunikáciu a preto sa Market Locator rozhodol venovať bezplatné kampane aj ďalším neziskovým organizáciám, ktorým ide o dobrú vec … tak ako nám v Market Locatore.

Big Data v službách vo vašich službách

Komentár bol spracovaný na základe populačnej analytiky najnovšej generácie Market Locator, na vzorke 2,5 mil. ľudí. Big Data prezentujú výhradne štatistické údaje napočítané zo zvyškových telekomunikačných dát, uchovávané priamo u operátora. Riešenie Market Locator prináša Market Locator SK s.r.o. v spolupráci s Adastra Partnering a operátormi Slovak Telekom, Orange Slovensko a O2 Slovakia.