Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Možnosti spoločnosti Western Digital vďaka vertikálnej integrácii umožnia rozvoj riešení na mieru s technológiou UFS 3.1 pri nových príležitostiach v rastúcom odvetví mobility

Western Digital Corp. predstavila novú platformu integrovaných flash pamätí pre štandard UFS 3.1 (Universal Flash Storage). Nové riešenia uľahčia prácu aj zábavu pri aplikáciách mobilných zariadení, automobilovom priemysle, internete vecí, AR/VR realitách, dronoch a ďalších rastúcich segmentoch, ktoré menia spôsob nášho života.

V rastúcom mobilnom svete, ktorý je stále v režime „on“, stále pripojený a stále dostupný, poskytuje jedinečná platforma Western Digital UFS 3.1 v štandarde špecifikácií JEDEC UFS 3.1 rýchlosť, spoľahlivosť a budúcu univerzálnosť, s ktorou zákazníci počítajú, aby mohli vyrobiť malé, štíhle a ľahké riešenia. So silou možností vertikálnej integrácie pre optimalizáciu technológie NAND, firmvéru, riešení ovládačov, softvéru a ďalších ovládačov môže Western Digital efektívne navrhovať riešenia na mieru pre celý rad trhov, vrátane mobilných technológií, internetu vecí, automobilového priemyslu a ďalších segmentov trhu – pri posilnení architektúry UFS 3.1. Táto nová platforma stanoví nové benchmarkové hodnoty a očakáva sa, že poskytne zlepšenie výkonu sekvenčného zápisu až o 90 % v porovnaní s predošlou generáciou. Toto vylepšenie pomôže využiť potenciál rýchlosti nahrávania 5G a Wi-Fi 6 na prenos dát a prinesie lepšiu prácu s dátami a lepšie zážitky pri prehrávaní mediálnych súborov, ako je video 8K, a súčasne vylepší výkon pre aplikácie, ako je režim sekvenčného fotenia.

„Len ľahko sa dnes dotýkame toho, aké služby, technológie a zariadenia budú dostupné v mobilnom svete, ale jedna vec je jasná, kľúčom k úspechu bude úložisko flash,” hovorí Huibert Verhoeven, viceprezident spoločnosti Western Digital pre automobilový priemysel, mobilné riešenia a pre rastúci obchod s flash technológiou, a dodáva: „S našou novou platformou UFS. 3.1 otvárame nové príležitosti, ktoré doposiaľ neexistovali. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v spolupráci s našimi zákazníkmi a napomáhať im navrhovať riešenia a poskytovať týmto riešeniam pridanú hodnotu a odlišovať ich.”

Western Digital už produkty na základe tejto platformy vyrába. Najprv prichádza s novým produktovým radom pre mobilné a zákaznícke aplikácie. Súčasne spolupracuje s partnermi pre hardvér vo svojom ekosystéme a pripravuje produkty na využitie pri ich nadchádzajúcich riešeniach. Očakáva sa, že produkty novej platformy budú uvedené na trh v druhej polovici roku 2021