Nová ŠKODA OCTAVIA: Dizajnové skice ukazujú nový koncept interiéru

0

Štvrtá generácia modelu OCTAVIA prichádza s novo usporiadanou prístrojovou doskou s niekoľkými úrovňami a veľkou centrálnou obrazovkou.

  • Novinka v bestselleri značky: dvojramenný volant
  • Svetová premiéra novej generácie modelu OCTAVIA sa koná 11. novembra v Prahe

Dve dizajnové skice ponúkajú prvú ukážku konceptu interiéru novej generácie vozidla ŠKODA OCTAVIA. ŠKODA v novej generácii svojho bestselleru po prvý raz vsádza na prístrojovú dosku usporiadanú v niekoľkých rôznych úrovniach. Novinkou bude aj dvojramenný volant. Štvrtá generácia modelu ŠKODA OCTAVIA bude mať svoju svetovú premiéru 11. novembra v Prahe. 

Skica, ktorú vytvoril ŠKODA Design, ukazuje novo tvarovanú palubnú dosku novej generácie modelu OCTAVIA. Je rozdelená do niekoľkých úrovní, ktoré svojimi líniami a farbami pod veľkým a voľne v priestore stojacím centrálnym displejom, citujú typické tvary masky chladiča vozidiel značky ŠKODA. Pocit veľkorysej priestrannosti interiéru posilňuje vizuálna šírka prístrojovej dosky. Vo svojej štvrtej generácii ponúkne najpredávanejší model v histórii značky ŠKODA vo vnútri ešte viac miesta než jeho predchodca.

Súčasťou nového konceptu interiéru je tiež dvojramenný volant s tlačidlami a otočnými ovládačmi, uľahčujúcimi ovládanie jednotlivých funkcií. Na elegantnom a jasne tvarovanom stredovom paneli nahrádza inak bežný volič automatickej prevodovky malý prepínač. Prostredníctvom neho sa radia jednotlivé režimy prevodovky DSG pomocou technológie shift-by-wire, teda bez priamej mechanickej väzby. V novej generácii modelu OCTAVIA bude okrem toho k dispozícii po prvý raz aj trojzónová klimatizácia Climatronic.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár