Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové diskové polia sú navrhnuté pre spoločnosti, ktoré chcú mať svoje dáta uložené v privátnych cloudoch a dátových centrách, no nechcú investovať horibilné sumy do predražených zariadení. Vďaka filozofii „future-ready“ bude možné tieto diskové polia použiť aj s nástrojmi a systémami, ktoré ešte nie sú na trhu dostupné.

Séria diskových polí SCv2000 prináša zákazníkom výkon a úroveň bezpečnosti, ktorá je typická pre vyšší rad zariadení, no cena a nástroje na správu sú typické pre základný rad zariadení. Diskové polia sú dostupné v troch modeloch, ktoré je možné rozšíriť tromi rôznymi spôsobmi. Tie zahŕňajú vylepšenú ochranu dát, optimalizáciu diskovej kapacity cez RAID radenie diskových polí, thin provisioning virtualizáciu, podporu flash, nástroje na migráciu dát a multi-protokolové pripojenie. Diskové polia podporujú virtualizačné platformy Microsoft a Vmware.

Diskové polia zo série PS6610 sú naopak určené pre firemné prostredia s vysokými nárokmi na výkon a objem dát – napríklad ERP aplikácie, emailové a SQL databázy, alebo medicínske, finančné registre či záznamy z bezpečnostných kamier. Ide o diskové polia založené na technológii iSCSI. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou polí (Dell EqualLogic PS6510) je nový rad 7-krát výkonnejší a ponúka 3,5-krát väčšiu kapacitu. Umožňujú osadenie hybridnými diskami a podporujú kritické podnikové aplikácie. Jedno pole veľkosti 5U kombinuje 10 GbE a vysokú hustotu ukladania dát, vďaka ktorej je možné uložiť v ňom až pol petabajtov dát. Diskové polia sú dodávané s predinštalovaným Dell EqualLogic PS Series Array Software 8.0.

Spoločnosť Dell tiež oznámila uvedenie Dell Storage riešení s podporou Microsoft Storage Spaces. Dell servre a podnikové úložiskové systémy sú tak pripravené na nasadenie SDS riešení od spoločnosti Microsoft. Viac informácií tu.

Dostupnosť:

  • Diskové polia Dell Storage Scv2000 sú dostupné okamžite.
  • Polia zo série Dell Storage PS6610 a Dell EqualLogic PS Series Array Software 8.0 budú dostupné v treťom švtrťroku 2015
  • MicrosoftStorage Spaces by mali byť podporované naprieč riešeniami Dell Storage od júna 2015

 

Značky: