Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Meno, ktoré sa začína na „K“ a končí na „Q“ je pokračovaním názvosloví SUV značky ŠKODA AUTO – KODIAQ, KAROQ a KAMIQ
  • Názov „Kushak“ pochádza zo staroindického jazyka sanskrt a označuje kráľa, alebo vládcu
  • Svetová premiéra prvého sériového modelu na báze platformy MQB A0 IN, vyvinutej špeciálne pre indický trh, sa uskutoční v marci 2021

Prvý sériový model v rámci projektu INDIA 2.0, za ktorý je ŠKODA AUTO na indickom subkontinente zodpovedná, sa volá KUSHAQ. Meno tohto kompaktného SUV pochádza z indického jazyka sanskrt starého niekoľko tisíc rokov. V tejto dodnes používanej „reči bohov“ označuje „Kushak“ kráľa, alebo vládcu, čo sa k sebavedomému a silu vyžarujúcemu novému modelu ŠKODA KUSHAQ presne hodí. V písanej forme začína názov nového modelu písmenom „K“ a končí písmenom „Q“, čím pokračuje v zavedenom názvosloví používanom pre celosvetovo úspešné modely značky ŠKODA AUTO v kategórii SUV – modely KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. Svetová premiéra nového modelu ŠKODA KUSHAQ sa uskutoční v marci tohto roku.

S novým modelom KUSHAQ zaháji značka ŠKODA AUTO na indickom subkontinente novú éru. Česká automobilka je tam v rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedná za všetky aktivity koncernu Volkswagen. Projekt INDIA 2.0 zahrnuje modelovú ofenzívu spolu až štyroch kompaktných vozidiel značiek ŠKODA AUTO a Volkswagen a otvára ju práve model KUSHAQ. Všetky nové modely vychádzajú z modulárnej platformy MQB A0 IN, ktorú vyvinula ŠKODA AUTO špeciálne pre potreby indického trhu.

Ambiciózne ciele na indickom trhu potvrdzuje aj vybraté meno pre nový model –  KUSHAQ. To vychádza z jazyka sanskrt, ktoré podľa indickej mytológie vytvoril boh Brahma. Sanskrt je dodnes zachovaný ako tradičný jazyk náboženstva, umenia a vedy a je jedným z 22 úradných jazykov Indie. ŠKODA AUTO upravila písanú formu slova „Kushak“,  ktorá označuje kráľa, alebo aj vládcu, podľa názvoslovia svojich modelov kategórie. ŠKODA KUSHAQ začína písmenom „K“ a končí písmenom „Q“ rovnako, ako úspešné SUV KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. Nové SUV v sebe spája prednosti typické pre vozidlá značky ŠKODA AUTO, akými sú výrazný dizajn, maximálny komfort, bezpečnosť a neposlednom rade vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty s dôrazom na priania náročných indických zákazníkov.

Značky: