Nové vydanie TOUCHIT prichádza s úplne novým a moderným dizajnom, aby bol ešte bližšie k vám, našim čitateľom, bez ktorých by naša práca nedávala zmysel. Toto vydanie so 120 stranami už nájdete v novinových stánkoch . Poďte sa pozrieť, čo všetko sa v novom vydaní dočítate.

Zavedieme vás na výstavu MWC v Barcelone, kde si pozriete najnovšie produkty, detailne predstavíme Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Načrieme aj do vôd Facebooku – aby sme si vlastne vysvetlili o čom je Free Basics, ktorý Facebook deklaruje ako skvelý a slobodný prístup k internetu v krajinách tretieho sveta. Pozrieme sa aj na históriu počítačov a na to, ako Xerox premrhal svoju šancu stať sa lídrom trhu či na tajomstvá wi-fi sietí.

Pripravený máme aj test robotického vysávača iRobot Roomba 980 a megatest až 13tich smartfónov. Nezabudli sme ani na test notebookov, tentokrát pre prácu v kancelárii a herné stroje. Testovali sme však aj slúchadlá, routre, Shield TV a ďalšie zaujímavé produkty.

Ukážeme vám tiež, ako môžete digitalizovať svoje myšlienky do myšlienkových máp, rozdáme zopár tipov a trikov k Windowsu, Officeu a tiež vyhľadávaniu na Googli.  Pre našich čitateľov opať prinášame 30 dňovú verziu ESETu zadarmo, ktorú si môžete stiahnuť tu>>

Rovnako sme pre vás pripravili skvelé súťaže, napríklad o profi router Linksys a multimediálny reproduktor Urban Revolt.

Môžete vyhrať aj smartfón Honor 3C Lite. Stiahnite si ukážkové PDF s novým redizajnovaným magazínom tu>> a ohodnoťte náš magazín a zaradíme vás do žrebovania. Stačí sa zapojiť  do súťaže tu>> 

Nové vydanie touchIT dostanete v každom dobrom novinovom stánku, iba za 1,99 eura. 

Pozrite si kompletný obsah vydania magazínu:

obsah_vyd2015_6_nowat

 

Free Basics: obluda z dielne Facebooku

Facebook_vyd2015_6_nowat

Internet ako základné ľudské právo? Krásna vízia, za ktorú sa postaví nejeden používateľ. Facebook svoj projekt na ceste k tejto budúcnosti rozbehol. Pod maskou dobročinnosti sa však skrýva hrozivá príšera, ktorá v najbližších rokoch môže úplne zmeniť to, ako internet vnímame. Projekt Internet.org sa prehupol do tretieho roku svojej existencie. Veľkolepá vízia Marka Zuckerberga, ktorá bola v auguste 2013 po prvýkrát predvedená svetu, sa čoraz viac rozbieha. V rámci tohto projektu nadviazal Facebook spoluprácu so šiestimi technologickými spoločnosťami, pričom ide o Samsung, Ericsson, MediaTek, Opera Software, Nokia a Qualcomm.

Laboratóriá, ktoré menili svet: Xerox PARC

xerox_park_vyd2015_6_nowat

Napadlo vás niekedy, ako a kde sa zrodili tie najelementárnejšie softvérové a hardvérové prvky dnešných počítačov? Odhrňte s nami oponu tejto nesmierne zaujímavej histórie. Na pódiu dnešného žiarivého IT sektora sa vyhrievajú silné technologické spoločnosti, ktoré diktujú aktuálne trendy. Ak niekoho požiadate o príklad prelomovej IT firmy, väčšina ľudí uvedie napríklad Intel, Google, Apple či Microsoft.

Smartfóny v znamení výkonu a výdrže

telefony_vyd2015_6_nowat

Mať smartfón, ktorý by vydržal dva dni bežného používania, bolo ešte prednedávnom pomerne nereálne. To za predpokladu, že ste nechceli nadrozmerný kus, ktorý by mal zároveň aj väčšiu baterku a tým aj väčšiu hmotnosť. V našom teste sú zastúpené vo väčšine modely, ktoré toto zvládnu a nie sú ani príliš ťažké. Ak už nemajú nadštandardne veľkú kapacitu akumulátora, majú aspoň optimalizáciu využitia energie. Je prirodzené, že vo väčšine prípadov budete telefóny nabíjať večer. Je ale rozdiel, či ho potrebujete pre istotu nabíjať aj v práci alebo prídete domov a máte ešte stále 56 % kapacity.

Používajte myšlienkové mapy

myslienkove_mapy_vyd2015_6_nowat

Myšlienkové mapy sú vhodným spôsobom, ako si vytvoriť plány a predstavy do konkrétnej podoby a ďalej tieto predstavy rozvíjať. Ide o užitočnú formu prenášania vašich myšlienok a nápadov do písanej formy. Teda takej, ktorá pomôže vizualizovať vaše ciele. Prečo ich používať, keď tu máme zoznamy úloh, kalendáre a poznámky?

 

 

Značky: