Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový balík softvérového zabezpečenia Dell Data Protection | Endpoint Security Suite (DDP | ESS) chráni koncové zariadenia ako tablety, či počítače.

Je k dispozícií ako samostatný balík pre produkty značky Dell, ako aj ostatných výrobcov. V nových stolových počítačoch, notebookoch a tabletoch je súčasťou základného nastavenia.

“Každý podnik si potrebuje chrániť firemné dáta. Vo svete plnom kybernetických hrozieb sa musia mať na pozore aj malé firmy. Preto je dôležité, aby nové riešenia boli cenovo dostupné a ľahko ovládateľné,” povedal Petr Zajíček, Client Solution Marketing Manager Dell.

IT oddelenia môžu pokojne spať

Množstvo dát ako maily či pracovné dokumenty je mimo dohľadu IT oddelenia. Podniky musia siahnuť po riešeniach, ktoré chránia, šifrujú dáta a umožňujú mať celý systém vrátane dát pod kontrolou. DDP | ESS im dáva možnosť ochrany, šifrovania aj overovania cez jednotný nástroj na správu systému. To minimalizuje čas a zdroje potrebné pre manažment zabezpečenia zariadení. Podnik ošetrí všetky IT komponenty s pomocou jedinej konzoly.

DDP | ESS vyžaduje len jeden inštalačný proces a poskytuje virtuálny server pre správu a rýchle nasadenie. Súčasťou je aj sprievodca, ktorý tieto procesy uľahčí. Prednastavené politiky a šablóny umožňujú aj malým IT tímom zostaviť report o dodržiavaní zásad bezpečnosti. Celé riešenie je navyše extrémne flexibilné a ponúka široké spektrum možností ochrany dát vrátane softvérového a hardvérového šifrovania.

Značky: