Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením predstavuje novinku – FUJIFILM X-A5. Retro a štýlové telo ponúka množstvo funkcií, vrátane 180° výklopného LCD displeja a zabudovanej technológie Bluetooth pre jednoduchý a rýchly prenos obrázkov.

V kombinácii s novým vysúvateľným objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ váži X-A5 iba 496g, čo z neho robí najľahší set so zoomom v rade X. Snímač APS-C s rozlíšením 24,2 MP je vybavený systémom fázovej detekcie autofokusu a novým procesorom na spracovanie obrazu, ktorý je 1,5x rýchlejší ako predchádzajúce modely. Kombinujúc vynikajúcu kvalitu obrazu a jedinečnú technológiou reprodukcie farieb je X-A5 ideálny spoločník pre každodennú fotografiu. 

(1) Nový snímač a technológia reprodukcie farieb, čerpajúca z 80-ročných skúseností so spracovaním obrazu

Model X-A5 kombinuje nový snímač APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov s rýchlym procesorom na spracovanie obrazu. Rozsah citlivosti ISO bol rozšírený na ISO12800. X-A5 je prvým modelom radu X-A, ktorý disponuje fázovým zaostrovaním. Inteligentný hybridný systém AF zaostruje dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúce modely.

(2) Nový kompaktný a ľahký zoom objektív

X-A5 debutuje s novým objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ, prvým objektívom rady X s elektrickým pohonom. Pri konštrukcii bol kladený dôraz najmä na kompaktné rozmery – meria len 44,2mm (pri zasunutom objektíve) a váži 135g.Objektív má minimálnu pracovnú vzdialenosť len 5 cm. Elektricky poháňaný zoomovací mechanizmus začína od širokouhlého ohniska 23 mm (ekvivalent 35 mm filmového formátu) do ktorého sa po zapnutí aparátu vysunie.

Konštrukcia obsahuje 10 šošoviek v 9 skupinách vrátane troch asférických šošoviek a dvoch šošoviek ED. Objektív pokrýva ohniskovú vzdialenosť od širokej polohy 23 mm až po 69 mm (v ekvivalente 35 mm).

Funkcia stabilizácie obrazu umožňuje i fotografovanie z ruky alebo v prostredí s nízkym osvetlením. Na zaostrovanie sa používa krokový motor pre rýchle a tiché automatické zaostrenie. Objektív je k dispozícii v dvoch farbách: strieborná alebo čierna.

(3) Obľúbené režimy filmovej simulácie a novou technológiou Bluetooth® pre rýchly a jednoduchý prenos obrázkov

Model X-A5 ponúka 11 variantov jedinečných režimov filmovej simulácie Fujifilm, čo prináša jednoduchú simuláciu filmov. Fotoaparát tiež má 17 variantov pokročilých filtrov vrátane nových funkcií „Fog Remove“ a „HDR Art“.

Fotoaparát je vybavený veľkým zadným LCD monitorom, ktorý sa dá otáčať o 180 stupňov. Otočenie zadného LCD monitora o 180 stupňov aktivuje Funkciu automatického zaostrenia na oči subjektu.

Zadný LCD monitor využíva nové grafické rozhranie dotykového panelu a umožňuje intuitívnu obsluhu dotykom  prstov. Kompenzácia expozície má rozsah rozšírený z ± 3EV na ± 5EV.

Technológia Bluetooth® Low Energy sa používa pre rýchly, jednoduchý a automatický prenos statických záberov a videozáznamov do spárovaných smartfónov a zariadení pomocou bezplatnej aplikácie „FUJIFILM Camera Remote“. Fotoaparát je kompatibilný s tlačiarňou FUJIFILM Instax SP-3, takže užívatelia si môžu vychutnať zábavu pri tlači a zdieľaní svojich obrázkov viac ako kedykoľvek predtým.

(4) Širší rozsah videozáznamov s možnosťou 4K videa

Novinka X-A5 ponúka funkciu vysokorýchlostného HD videa, ktorá používateľom umožňuje nahrávať HD video až na štvornásobnú rýchlosť pre spomalené klipy. Režim Multi Focus automaticky zaznamenáva zábery s kvalitou 4K, a prispôsobuje scéne nastavenie hĺbky ostrosti. Funkcia 4K Burst sníma 15 záberov za sekundu v kvalite 4K.

(5) Zlepšená výdrž batérie

Nový energeticky úsporný režim zabezpečuje že model X-A5 teraz ponúka ešte vyšší počet záberov na jedno nabitie ako predchodcovia. Teraz dokáže urobiť až 450 záberov na jedno nabitie batérie.

(6) Plánovaná MOC a dostupnosť

Fujifilm X-A5 + XC15-45mm (brown, pink, silver)                       599,- Euro                    Feb. 2017

Fujnon XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ (silver, black)                    299,- Euro                    Marec 2017

Značky: