Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hlavné body správy: 

  • Nové diely tlačené technológiou Metal Jet od popredného svetového výrobcu John Deere
  • Nové riešenie HP Jet Fusion 5420W umožňuje inovatívnu tlač bielych dielov
  • Nové strategické partnerstvo umožňuje ponúknuť zákazníkom využívajúcim technológiu Multi Jet Fusion integrovaný pracovný postup následného spracovania
  • Rozšírenie siete Digital Manufacturing Network (DMN) o program vývoja nových materiálov a recyklačný program

Spoločnosť HP minulý týždeň na veľtrhu Formnext, najväčšej svetovej akcii zameranej na aditívnu výrobu, predstavila niekoľko noviniek. Ide o komerčné riešenie Jet Fusion a Metal Jet určená pre 3D tlač, rozšírenie siete Digital Manufacturing Network (DMN), nové materiály, recyklačný program a množstvo aplikácií pre priemyselnú výrobu. Spoločnosť HP na tomto veľtrhu prvýkrát verejne predstavila svoje nové riešenie HP Jet Fusion 5420W a kompletné modulárne riešenie HP Metal Jet S100 vrátane novej aplikácie spoločnosti John Deere.

„Aditívna výroba spĺňa naliehavé požiadavky dnešného trhu, ktorými sú udržateľné inovácie, individualizácia a schopnosť podnikov obstáť v náročných podmienkach,“ uviedol Didier Deltort, prezident divízie Personalization & 3D Printing spoločnosti HP Inc. „Spoločne s našou sieťou globálnych partnerov a zákazníkov rozširujeme aditívnu výrobu, aby sme týmto potrebám vyšli v ústrety.“

Nová výrobná aplikácia pre Metal Jet S100

Riešenie HP Metal Jet S100 uvedené na trh v septembri umožňuje priemyselným zákazníkom, medzi ktorých patrí napríklad spoločnosti Domin Digital Motion, Lumenium a Schneider Electric, dosiahnuť vyššiu produktivitu, nižšie náklady a dodávať diely špičkovej kvality. John Deere, popredný svetový výrobca poľnohospodárskej a stavebnej techniky, používa technológiu Metal Jet na výrobu ventilov do palivovej sústavy traktora.

Spoločnosť John Deere v spolupráci s GKN používa technológiu Metal Jet na výrobu ventilov pre svoje poľnohospodárske stroje. Okrem výhod, ako sú výrazne vyššia produktivita výroby či menší dopad na životné prostredie, sa tieto kvalitné diely osvedčujú aj v mimoriadnych poveternostných podmienkach. Firma John Deere taktiež využíva technológiu Multi Jet Fusion od HP na optimalizáciu svojho výrobného procesu, kedy s využitím prototypov tlačených metódou 3D tlače testuje a dolaďuje jednotlivé komponenty a diely, ako sú napríklad držiaky čelných skiel. Tým dokáže urýchliť prípravu pred montážou z 30 dní na iba 10 dní, skrátiť dodacie lehoty až o desať týždňov a znížiť celkové výrobné náklady o 20 až 25 percent.

„Naše zameranie na inovácie a udržateľnosť je základom všetkého, čo pre našich zákazníkov robíme,“ dodáva Dr. Jochen Müller, riaditeľ jednotky Global Digital Engineering v spoločnosti John Deere. „Sme hrdí na fakt, že ako jedni z prvých výrobcov poľnohospodárskej techniky využívame výhody 3D tlače na výrobu prototypov aj finálnych dielov. S využitím priemyselných platforiem pre 3D tlač polymérov a kovov objavujeme možnosti, ako dodávať efektívnejšie, spoľahlivejšie a udržateľnejšie zariadenia.“

Spoločnosť HP predstavuje nový rad Jet Fusion 5400

HP rozširuje existujúce portfólio zariadení Jet Fusion o nový rad HP Jet Fusion 5400 a predstavilo prvý produkt z tohto radu: stroj HP Jet Fusion 5420W. Toto nové riešenie umožňuje konzistentnú a vysoko kvalitnú výrobu bielych dielov a poskytuje výhody robustnej platformy Multi Jet Fusion pripravenej na nasadenie vo výrobe, ktorými sú spoľahlivosť na priemyselnej úrovni, nízke náklady na diel a lepšiu predvídateľnosť výroby. Medzi prvých zákazníkov, ktorí nové riešenie využívajú na vývoj inovatívnych aplikácií pre 3D tlač bielych dielov, ideálnych pre automobilový priemysel, zdravotníctvo, spotrebiteľský sektor či priemyselnú výrobu, patria spoločnosti DI Labs, Prototal Industries a Weerg.

„HP nám sústavne poskytuje technické riešenia potrebné na to, aby sme dokázali posúvať hranice aditívnej výroby a vyrábať finálne diely, ktoré naši zákazníci potrebujú,“ konštatuje Jan Löfving, generálny riaditeľ spoločnosti Prototal Industries.„Okrem technických riešení pre priemyselnú výrobu, ktoré HP dodáva, sme tiež zaznamenali okamžitý záujem o novú tlač bielych dielov, ktorá umožňuje najnovší prírastok do rodiny produktov Multi Jet Fusion od HP. Ako partner pre digitálnu výrobu a súčasť siete DMN spoločnosti HP máme všetko potrebné na to, aby sme sa mohli pustiť do odvážnych, inovatívnych projektov a dokázali pomáhať spoločnostiam maximálne využiť výhody aditívnej výroby.“

Záväzok HP poskytovať zákazníkom inovácie, technologické novinky, profesionálne služby a flexibilné obchodné modely prinášajú významný rast výroby dielov. Od minulého roka, kedy bolo na veľtrhu Formnext oznámené dosiahnutie míľnika v podobe 100 miliónov dielov vyrobených na zariadeniach Multi Jet Fusion, bolo za posledných dvanásť mesiacov vytlačených ďalších viac ako 70 miliónov dielov.

Okrem novej možnosti tlače bielych dielov predstavuje spoločnosť HP rad finálnych dielov z rôznych odvetví – vrátane ocenených aplikácií spoločností General Motors a Smith:

  • Spoločnosť GKN Forecast 3D vyrobila pomocou svojej flotily tlačiarní HP Jet Fusion pre spoločnosť General Motors 60 000 tesnení zadného spojlera z termoplastického polyuretánu (BASF ULTRASINT® TPU01). Tesnenie uzatvárajú škáry na ľavej a pravej strane zadného spojlera, čím zlepšujú aerodynamiku vozidla a znižujú spotrebu paliva. Tesnenie zadného spojlera získalo nedávno na 51. ročníku súťaže SPE Automotive Innovation Awards hlavnú cenu v kategórii aditívnej výroby.
  • Lyžiarske okuliare Smith I/O MAG Imprint 3D demonštrujú silu hyperpersonifikácie, sú vyrobené technológiou Multi Jet Fusion a ponúkajú skutočne individuálne prispôsobenie na základe rysov konkrétnej tváre. Tieto okuliare, ktoré sú prvé svojho druhu, a ktoré časopis Time označil za jeden z najväčších vynálezov roku 2022, eliminujú prenikanie svetla, odstávanie okuliarov či výskyt otlačenín a zaisťujú na zjazdovkách prvotriedny výkon.

Spolupráca v rámci ekosystému – materiály a následné spracovanie

HP naďalej úzko spolupracuje na vývoji materiálov s partnermi, ako sú Arkema, BASF, Evonik a Lubrizol. Patrí sem aj oznámenie spoločnosti Lubrizol o vývoji nového, pružného a vysoko odolného materiálu ESTANE 3D M88A TPU, ktorý umožňuje vytvárať zložité geometrické a mriežkové štruktúry.

V snahe o zabezpečenie pokročilého následného spracovania oznámili spoločnosti HP a AMT novú strategickú alianciu. Jej cieľom je poskytnúť zákazníkom bezproblémovú, plne automatizovanú podporu následného spracovania počas celého výrobného procesu 3D tlače. Obe spoločnosti im pomáhajú účelnejšie a nákladovo efektívnejšie integrovať a aplikovať funkcie následného spracovania, ako je rozbaľovanie, čistenie, povrchová úprava, farbenie a kontrola kvality pre aplikácie vznikajúce pomocou priemyselného portfólia zariadení 3D tlače HP Jet Fusion vrátane nového riešenia HP Jet Fusion 5420W. Oechsler, popredná spoločnosť v oblasti priemyselných technológií a nový partner pre digitálnu výrobu v rámci siete DMN spoločnosti HP, je prvou spoločnosťou, ktorá využíva túto podporu následného spracovania na vývoj radu aplikácií.

„V spoločnosti Oechsler si vyberáme na spoluprácu partnerov, ktorí zdieľajú našu víziu s cieľom dosiahnuť optimálne výsledky. Vytvorenie komplexného prístupu od tlače až po integrované riešenie následného spracovania spoločnosťami HP a AMT znamená zásadný krok v zavádzaní aditívnej výroby vo veľkom meradle,“ vyhlásil Matthias Weisskopf, generálny riaditeľ spoločnosti OECHSLER Motion.

Okrem partnerstva so spoločnosťou AMT rozvíja HP ​​spoluprácu v celom ekosystéme následného spracovania, aby mali zákazníci prístup k širokej škále alternatívnych riešení od poskytovateľov, ako sú AM Flow, DyeMansion a Rösler Group AM Solutions. Spoločnosť DyeMansion ponúka užívateľom zariadenia Multi Jet Fusion pokročilé možnosti následného spracovania vrátane povrchovej úpravy a farbenia bielych dielov, vyrobených pomocou nového riešenia Jet Fusion 5420W.

Záväzok spoločnosti HP k udržateľnosti v oblasti 3D tlače

3D tlač je stále výraznejšie uznávaná ako prostriedok na dosiahnutie udržateľnejšej výroby. Nedávna správa spoločnosti AM Power „Udržateľnosť aditívnej výroby kovov“ potvrdila, že technológia kovovej 3D tlače na báze polymérnych spojív je v porovnaní s tradičnou výrobou jednou z najudržateľnejších výrobných metód. Ako aktívny člen združenia AMGTA (Additive Manufacturing Green Trade Association) sa HP zaviazalo k urýchleniu udržateľných výrobných postupov ako interne, tak aj vo svojom ekosystéme partnerov a zákazníkov.

Spoločnosti po celom svete bez ohľadu na veľkosti či odvetvia, v ktorom pôsobia, upozorňujú na dôležitosť udržateľných výrobných postupov. V reakcii na to ponúka spoločnosť HP svojim zákazníkom nový program recyklácie a odkúpenia Virtucycle® od spoločnosti Arkema. Na rozdiel od likvidácie materiálov nákladnými a pre životné prostredie škodlivými postupmi, aké predstavuje skládkovanie alebo spaľovanie, umožňuje tento program záujemcom z radov zákazníkov spoločnosti HP použité prášky PA11 a PA12 a tlačené diely predávať.

Značky: