Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Záujem slovenských zákazníkov o novú vlajkovú loď Samsungu je porovnateľný s predchádzajúcim modelom.

O nový Samsung Galaxy S6 mali najväčší záujem Slováci v momente uvedenia modelu na trh a pri uvedení do predaja. Práve v týchto dvoch obdobiach vykázali štatistiky najvyšší záujem. Sú to pritom čísla porovnateľné s dátami počas uvedenia Samsungu Galaxy S5. „Zaznamenávame vysoký záujem o novú vlajkovú loď Samsungu. Takýto vývoj sme očakávali, rovnaké čísla vykazovali e-shopy pri uvedení predchádzajúceho modelu,“ vysvetľuje riaditeľ nákupného portálu Heureka.sk Tomáš Braverman.

Samsung Galaxy S6 má v súčasnosti v ponuke 57 e-shopov. Ceny v e-shopoch, ktoré majú certifikát Overené zákazníkmi, sa pohybuje od 599 do 770 eur, priemerná cena na internete je 697 eur. Ďalšiu novinku, Samsung Galaxy S6 Edge, nájdete v 47 e-shopoch, jej aktuálna priemerná cena na internete je 834 eur a v na Heureka.sk sa v e-shopoch, ktoré majú certifikát Overené zákazníkmi, jej cena pohybuje od 767 do 884 eur.

Starší model Samsung Galaxy S5 ešte stále ponúka asi 90 e-shopov, jeho cena sa v e-shopoch, ktoré majú certifikát Overené zákazníkmi, pohybuje od 309 – 649 eur. Jeho priemerná cena na internete klesla od uvedenia zhruba o tretinu na aktuálnych 490 eur. Celkovo ide o obľúbený model, objavil sa aj medzi finalistami súťaže Produkt roku 2014. „Očakávame, že aj nový model Samsung Galaxy S6 bude patriť medzi favoritov slovenských zákazníkov,“ dodal Braverman.

Značky: