Olympus predáva fotografickú divíziu: Bude z nej nová firma

0

Novým majiteľom sa stane spoločnosť, ktorá v minulosti kúpila značku VAIO.

Firma Olympus uzavrela predbežnú dohodu s japonskou spoločnosťou Japan Industries Partners, Inc. o budúcom prevzatí jej fotografickej divízie. Detaily majú byť sfinalizované do konca septembra, samotný obchod sa sfinalizuje do konca roka.

Fotografická divízia Olympusu sa tak stane novou firmou a pod novým majiteľom bude fungovať pod dosiaľ nešpecifikovaným názvom. Nový majiteľ sa chce sústrediť predovšetkým na vývoj, výrobu a predaj fotoaparátov a objektívov.

JIP takisto sľubuje väčší dôraz na vývoj nových technológií a vylepšovanie foto techniky – uvidíme, aká bude realita. Faktom je, že tohtoročný model Olympus E-M1 III z hľadiska inovácií príliš neohúril.

Samotný Olympus sa chce po predaji fotografickej divízie zamerať na zobrazovacie zariadenia pre priemyselný a medicínsky sektor.

Zdroj: Olympus

Prečítajte si aj:

Hĺbkový redakčný test Olympus OM-D E-M10 Mark III

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár