Nord 2 by mal dostať dôstojného nástupcu.

Spoločnosť model OnePlus Nord 2 predstavila v roku 2021. Odvtedy netrpezlivo čakáme na priameho nástupcu tohto rýchleho telefónu, ktorý sme si obľúbili aj my v redakcii. Hoci tento smartfón používame do dnešných dní, nejaký ten upgrade v podobe novej generácie by určite potešil.

Nová správa z portálu PhoneArena prináša zoznam technických parametrov, ktoré poskytnú základnú predstavu o výkone tohto telefónu a dizajne. Ako to vo svete únikov býva, tak aj tieto informácie je potrebné brať s rezervou. Prvý pohľad na parametre však prezrádza, že v niektorých oblastiach príde k zaujímavým vylepšeniam.

Kompletný zoznam špecifikácií:

  • 6,74-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz
  • Plochý rámik
  • Dimensity 8200
  • Tri fotoaparáty
  • Batéria s kapacitou 4 500 až 5 000 mAh
  • Rýchlosť nabíjania 100 W
  • OxygenOS 13.1 / Android 13
  • Mechanický posuvník upozornení

V oblasti výkonu bude hlavnú úlohu zohrávať čipset Dimensity 8200, ktorý sa nachádza hneď pod vlajkovým Dimensity 9200. Zo skúseností vieme, že nové generácie čipov od verzie Dimensity 1200 ponúkajú skvelý výkon, čo platí aj pri čipe Dimensity 8200. Táto čipová sada je tak priam predurčená na dodanie poriadneho výkonu (takmer) na úrovni vlajkových lodí aj pre zariadenia strednej triedy. 

Zaujímavé medzigeneračné zmeny sa očakávajú aj v oblasti fotoaparátov. To sa však prejaví aj pri ich zoskupení, ktoré jemne pripomína dizajn Nord 2T, ibaže v prípade Nord 3 by mali byť sekundárne objektívy usporiadané symetricky v kruhu pod hlavným fotoaparátom. 

OnePlus Nord 3Zdroj: PhoneArena
OnePlus Nord 3

Na záver musíme konštatovať, že uniknuté rozmery displeja nás príliš nepotešili, pretože z Nord 3 bude najskôr ďalšia “lopata”. Oproti 6,43-placovému displeju Nord 2 tak ide o nezanedbateľný nárast rozmerov, čo už nemusí vyhovovať fanúšikom “kompaktnejších” telefónov.

Aj napriek tomu, že stále nejde o informácie zo spoľahlivého zdroja, tak očakávame, že Nord 3 bude predstavený niekedy v 1. polovici tohto roka.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.