Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Budúci vlajkový smartfón OPPO bude ako jeden z prvých vybavený mobilnou platformou Snapdragon 8 Gen 3. OPPO na konferencii Snapdragon Summit 2023 prezentuje svoje najnovšie technologické úspechy v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm Technologies a predstavuje mobilný ray tracing, aplikácie XR a nositeľné zariadenia.

Počas konferencie Snapdragon Summit 2023, ktorá sa koná od 24. do 26. októbra na Havaji, predstavila spoločnosť OPPO úspechy svojej technologickej spolupráce s Qualcomm Technologies. Ako jeden z kľúčových partnerov prezentovala spoločnosť OPPO svoje technologické inovácie v oblasti inteligentných telefónov a nositeľných zariadení, vrátane funkcie hardvérového ray tracingu na novej prémiovej mobilnej platforme Snapdragon® 8 Gen 3, hodiniek OPPO Watch Pro 4, postavených na platforme Snapdragon W5 Gen 1 a už predtým oznámených okuliarov OPPO MR Glass Developer Edition, ktoré bežia na Snapdragon Spaces™ XR Developers Platform.

Vedľa technologických a produktových ukážok spoločnosť OPPO oznámila, že jej budúci vlajkový smartfón bude medzi prvými vybavený mobilnou platformou Snapdragon 8 Gen 3, ktorá poskytne dokonalé zážitky používateľom po celom svete.

„V predchádzajúcom roku spoločnosti OPPO a Qualcomm Technologies úzko spolupracovali v oblastiach, ako sú inovácie produktov, vývoj špičkových technológií a posilnenie postavenia inovátorov v rámci ekosystému,“ povedal Pete Lau, senior viceprezident a produktový riaditeľ spoločnosti OPPO. „Spolupráca s Qualcomm Technologies nám umožňuje novo definovať výkon špičkových smartfónov a poskytnúť používateľom po celom svete výnimočný zážitok.“

Revolúcia v mobilnom ray tracingu s platformou Snapdragon 8 Gen 3

OPPO dlhodobo spolupracuje s Qualcomm Technologies na optimalizácii svojho vlastného ray tracingového enginu PhysRay Engine 2.0. Vďaka mobilnej platforme novej generácie Snapdragon 8 Gen 3 a najnovším funkciám Snapdragon Elite Gaming™ táto spolupráca výrazne vylepšuje vizuálne efekty, ako sú odrazy a svetla v hrách a umožňuje tak vytvárať komplexné a detailné herné scenáre s pozoruhodnou vernosťou a vysokou snímkovou frekvenciou.

Táto spolupráca sa rozšírila na priekopnícky pilotný projekt ray tracingu, ktorý zahŕňal populárnu mobilnú hru Nitro Nation World Tour, vyvinutú spoločnosťou Mythical Games. Vďaka mobilnej platforme Snapdragon® 8 Gen 3 predstavuje táto iniciatíva vôbec prvý mobilný ray tracing spoločnosti OPPO v demo verzii pretekárskej hry z reálneho sveta, ktorá hráčom poskytuje realistickejšie herné scény a pohlcujúci zážitok.

Posunutie zážitkov z XR na novú úroveň

Dlhodobá spolupráca OPPO s Qualcomm Technologies v oblasti aplikácií XR dosiahla vzrušujúceho vrcholu. Na AWE 2023 predstavila spoločnosť OPPO svoje okuliare OPPO MR Glass Developers Edition, postavené na platforme Snapdragon XR2+ Gen 1. Toto zariadenie je jedným z prvých riešení zmiešanej reality na svete, ktoré využívajú Snapdragon Spaces XR Developers Platform. Táto spolupráca ide nad rámec hardvéru a zasahuje do inovácií ekosystému XR a OPPO sa chystá uviesť na trh špičkové produkty XR, ktoré plynule prepájajú fyzický a digitálny svet a poskytnú skutočne skvelý zážitok.

Vlajkové smartfóny a nositeľné zariadenia postavené na dlhodobej spolupráci

Spolupráca OPPO s Qualcomm Technologies sa týka rôznych kategórií produktov, vrátane inteligentných telefónov a nositeľných zariadení. Táto spolupráca viedla predovšetkým k integrácii mobilných platforiem Snapdragon do rôznych modelov smartfónov, vrátane zariadení OPPO Find X6 Pro, OPPO Find N2 a OPPO Reno10.

Hodinky OPPO Watch 4 Pro sú v oblasti nositeľných zariadení dôkazom inovácie a praktickosti.  Toto zariadenie, postavené na Snapdragon W5 Gen 1 Wearable Platform, ponúka dvojitú funkciu. Je súčasne nástrojom na sledovanie zdravotného stavu a spoľahlivým každodenným asistentom. Jeho inovatívna konštrukcia s dvoma platformami je starostlivo optimalizovaná pre dlhšiu výdrž batérie. V úspornom režime získajú používatelia prístup k 19 najužitočnejším funkciám, ktoré sú určené pre každodenné potreby, šport a zdravie, s pozoruhodnou, až 14dennou výdržou batérie. Oproti tomu inteligentný režim zaručuje plnohodnotné používanie počas 5 dní na jedno nabitie.

OPPO bude pod svojim heslom „Inspiration Ahead“ aj naďalej úzko spolupracovať s Qualcomm Technologies a ďalšími špičkami v odvetví na vývoji pokročilých technológií a produktov, ktoré používateľom prinášajú lepšie mobilné zážitky a sú súčasťou otvoreného a robustného globálneho technologického ekosystému.

Značky: