Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový rad LED televízorov pre rok 2017, do ktorého patria modely s rozlíšením 4K aj Full HD.

Novinky v tomto rade dopĺňajú zbrusu nové typy 4K Pre s OLED obrazovkami. Všetky sa vyznačujú vylepšeným LED podsvietením a tiež najmodernejšími typy LCD panelov. V celoj rade s rozlíšením 4K sú dnes k dispozícii televízory s výnimočnou obrazovou kvalitou v štandarde HDR.

Vylepšený výkon nie je všetko. Výrobcovia navyše vsadili na väčšie množstvo prvotriednych materiálov a štýlovejší dizajn, čo platí pre celý rad, nielen pre najdrahšie modely. Za zmienku stoja aj praktické nastaviteľné stojany, umožňujúce  postaviť televízory na rôzne typy povrchov alebo stolíkov.

HDR dnes a zajtra

HDR čiže posilnený dynamický rozsah obrazu sa hodí, keď je potrebné zachovať detaily v jasoch aj v tieňoch súčasne, ale aj pre presné zobrazenie farieb na úrovni profesionálnych filmárskych monitorov. Panasonic túto technológiu ponúka vôbec prvýkrát vo všetkých modeloch s rozlíšením 4K. Všetky tieto televízory navyše podporujú systém HDR-Multi, takže si poradia s obrazom triedy HDR10 na diskoch Ultra HD Blu-ray, prípadne na streamingových službách. Zároveň sú kompatibilné aj so systémom Hybrid Log-Gamma (HLG), ktorý by sa mal prvýkrát objaviť v priebehu tohto roka.

Všetky televízory Panasonic s rozlíšením 4K pre rok 2017 podporujú 4K HDR streaming zo serverov Netflix, Amazon a YouTube.

Väčšie obrazovky s rýchlejším prekreslením pohybu u všetkých modelov

Veľkosti obrazoviek sa 4K rozlíšením sa pohybujú v rozsahu 40 až 75 palcov (100 – 190 cm). Do tohtoročnej rady patrí vlajková loď EX780, ďalší špičkový model EX700 a EX600, zakaždým v štyroch veľkostiach. Ponuku dopĺňajú lacnejšie typy s rozlíšením Full-HD, teda ES600 a ES500. Tiež u nich sa však záujemcovia môžu tešiť na rýchlejšie prekreslenie pohybu a elegantnejší dizajn.

HDR pre hráča

Technológia HDR sa v poslednej dobe presadzuje aj v herných konzolách s podporou rozlíšenia 4K a Panasonic na to zodpovedajúcim spôsobom reaguje – režim 4K HDR Gaming bez problémov spĺňa požiadavky aj náročných hráčov. Pri všetkých modeloch s LED podsvietením výrobcami výrazne skrátili oneskorenie zobrazenia, takže sa výkon pri hraní náročných titulov zlepšil – najmä pokiaľ ide o rýchly pohyb vyžadujúci rýchle reakcie.

EX780: Špičkový obraz novej generácie, presne podľa predstáv filmárov

Vlajkovou loďou medzi LED televízormi pre rok 2017 je model EX780, ktorý sa predáva vo verziách s uhlopriečkou 75, 65, 58 a 50 palcov (190, 165, 148 a 127 cm). Je vybavený novou obrazovkou Cinema Display – ako názov napovedá, obraz zodpovedá predstavám filmárov a vyrovná sa obrazu v kine. Stará sa o to širšie farebné rozpätie, vylepšené lokálne stmavovanie pre lepšie podanie čiernej farby, plynulejšie tonálne prechody aj celkovo vyšší jas.

Televízor s certifikáciou 4K Pre HDR sa pýši technológiou panelu Super Bright a predovšetkým rovnakým obrazovým procesorom Studio Colour HCX2, aký nájdeme aj v OLED modeloch Panasonic. Na jeho vývoji sa podieľali profesionálni filmári zo štúdií Panasonic Hollywood Lab. Výsledkom ich práce sú okrem iného dokonale presné farby vďaka využitiu profesionálnych 3D LUT tabuliek. Podobne ako u OLED modelov je na čipsete uložená kompletná databáza farieb pre každý jasový krok, takže sa farby zobrazujú naozaj s maximálnou presnosťou.

Obrazovú kvalitu ďalej vylepšuje technológia Digitally Enhanced Local Dimming alebo systém digitálne riadeného lokálneho stmavovania LED podsvietenia, na ktorom sa tiež podieľa špičkový procesor Studio Colour HCX2. Výsledkom je lepšie podanie čiernej a špičkový HDR obraz, v tejto triede vskutku unikátne. Okrem toho v ponuke modelu EX780 nájdeme zbrusu novú funkciu HDR Brightness Enhancer, ktorá vylepšuje HDR obraz v jasne nasvietených miestnostiach. V takom prípade dochádza najmä k optimalizácii tmavých scén, obyčajne v podobných podmienkach horšie viditeľných. Systém umelo presvetľuje tiene, takže je scénu vidieť správne, hoci tomu okolité svetlo nepraje.

Medzi ďalšie prednosti televízora EX780 patrí rýchla odozva obrazovky. Pri frekvencii 2400 Hz v podstate nedochádza k tvorbe artefaktov u scén s rýchlym pohybom, napríklad pri športových prenosoch alebo v akčných filmoch. Výsledkom je dokonale plynulé prekreslenie.

Všetky verzie modelu EX780 sa navyše pýšia štýlovým dizajnom, ktorý podobne ako u OLED televízorov Panasonic zodpovedá konceptu Art & Interior. Tu navyše výrobcovia zvolili flexibilné prevedenie Switch Design, takže modely s uhlopriečkou 50 a 58 palcov je možné nastaviť aj do štyroch vertikálnych pozícií. Pri týchto typoch a pri modeli s 65 palcami možné navyše využiť kĺbovú konštrukciu, ktorá uľahčuje hľadanie optimálneho pozorovacieho uhla. Na vykonanie Switch Design slúži šikovné riešenie, ktoré všetky káble ukrýva do stojana, aby nerušili estetický dojem.

Aj ovládanie modelu EX780 je príjemné, na čom má zásluhu predovšetkým užívateľské rozhranie My Home Screen 2.0 s jasnými, farebnými a prehľadne rozvrhnutým ikonami. Usporiadanie ikon možné nastaviť podľa vlastných predstáv, v rámci rozhrania je možné ľahko intuitívne prehľadávať obsah z najrôznejších zdrojov (z televíznych parametrov, internetových stránok, aplikácií, externých zariadení a pod.). Medzi nové funkcie patrí zložky s obľúbenými položkami rôznych užívateľov, nastaviteľné tlačidlo My App na diaľkovom ovládači alebo vylepšená aplikácie Media Player, ktorá novo podporuje štandard 4K HDR10 a HLG.

EX700: Vynikajúca HDR obraz v rozlíšení 4K a jedinečný dizajn

Model vyššej triedy EX700 je k dispozícii vo verziách s uhlopriečkou 65, 58, 50 a 40 palcov (165, 148, 127 a 102 cm). Medzi jeho najväčšie prednosti patrí technológia 1600 Hz pre plynulé prekreslenie rýchleho pohybu bez akýchkoľvek obrazových artefaktov, prípadne technológia lokálneho stmavovania a novinka v podobe systému Advanced Colour Processing (vyspelé spracovanie farieb). Záujemcovia sa teda môžu tešiť na príjemne prirodzený obraz v HDR zo zdrojov využívajúcich štandard HDR10 and HLG – v oboch prípadoch sľubuje nová technológia skvelé farby aj veľa detailov v jasoch i tieňoch.

Podobne ako vlajková loď EX780 je aj EX700 súčasťou nového dizajnového konceptu Art & Interier, čo sa v tomto prípade prejavuje krásnym kovovým rámom a tiež stojanom, ktorý možno navyše nastaviť v rôznej šírke, takže televízor môžeme postaviť na podlahu alebo na stolík. Stojan je možné navyše otočiť na druhú stranu, takže celkovo ponúka štyri varianty, záleží len na tom, ktorá sa vám páči viac. K dispozícii je aj obľúbené užívateľské rozhranie My Home Screen 2.0.

EX600: Väčší, rýchlejší a s HDR

Vďaka novému modelu EX600 ponúka Panasonic vôbec prvýkrát v histórii HDR na všetkých svojich televízoroch s rozlíšením 4K. Okrem toho sa záujemcovia môžu tešiť na veľmi kvalitné LED panel s technológiou Advanced Colour Processing a adaptívnym lokálnym stavovaním. Ďalšou novinkou v základnej rade 4K modelov je verzia so 65 palcami (165 cm), ktorú dopĺňajú štandardné typy s 55, 49 a 40 palcami (140, 123 a 100 cm). Poteší aj technológia 1300 Hz, čo znamená plynulé prekreslenie rýchlych akčných scén. Samozrejmosťou je užívateľské rozhranie My Home Screen 2.0 a tiež dizajnové prevedenie Art & Interiér. Verzia so 65 a 55 palcami má podobne ako EX700 stojan s nastaviteľnou šírkou.

ES500: Full HD s vylepšením

Čo sa Full-HD modelov týka, nájdete ich aktuálnom rade najviac ES500. Oproti svojmu predchodcovi má rýchlejší obrazový procesor (600 Hz), takže si lepšie rozumie s akčnými scénami. K dispozícii je vo verziách s 24, 32, 40 a 49 palcami (61, 81, 100 a 123 cm). Za pozornosť stojí aj vylepšený dizajn s prvotriednym kovovým stojanom a elegantným rámčekom Diamond Cut, vďaka ktorému televízor pôsobí vskutku exkluzívnym dojmom.

ES400: Kvalitný obraz, inteligentné funkcie a jednoduché ovládanie

Adaptívne stmavovanie a panel so 400 Hz znamená dobré podanie čiernej, veľmi kvalitnú kresbu v temných tieňoch a zároveň dostatok jasov, ak je to potrebné. Majitelia môžu streamovať obraz z televízora v rámci domácej siete, takže si ho možno premietnuť napríklad na telefóne alebo tablete.

Aktuálny rad Panasonic LED TV – zhrnutie:

EX780: Špičkový obraz a originálne prevedenie so systémom Swivel & Lift (75, 65, 58 a 50“)

 • LED TV s rozlíšením 4K a 2400 Hz (BMR) – špičková obrazovka Cinema Display s vynikajúcim obrazom a prekreslením pohybu
 • Obrazový procesor Studio Colour HCX2 – presné farebné podanie pomocou profesionálnych 3D LUT tabuliek ako v najlepšom kine
 • Technológia Super Bright Panel – špičkový obraz v HDR vďaka vyspelej technológii panelu s mimoriadne účinným podsvietením
 • Vylepšené lokálne stmavovanie – plynulé tonálne prechody kvalitnému podsvietenie a lokálnej úprave jasu
 • Switch Design – flexibilné nastaviteľné prevedenie vďaka stojančeku s technológiou Swivel & Lift, umožňujúci zdvíhanie a otáčanie

 

EX700: Vynikajúci obraz v HDR, elegantný design a flexibilita (65, 58, 50 a 40“)

 • LED TV s rozlíšením 4K a 1600 Hz (BMR) – veľmi dobrá obrazovka s vynikajúcim obrazom a prekreslením pohybu
 • Technológia Wide Colour Spectrum – širšie farebné rozpätie a z neho vyplývajúce lepší divácky zážitok
 • Posilnený dynamický rozsah (HDR) – viac detailov v jasoch aj tieňoch, obraz sa maximálne podobá skutočnosti
 • Lokálne stmavovanie – plynulé tonálne prechody kvalitnému podsvietenie a lokálnej úprave jasu
 • Switch Design – flexibilné nastaviteľné prevedenie vďaka praktickému stojanu

EX600: Skvelý HDR obraz v rozlíšení 4K a flexibilné prevedenie  (65, 55, 49 a 40“)

 • LED TV s rozlíšením 4K a 1300 Hz (BMR) – veľmi dobrá obrazovka s vynikajúcim obrazom a prekreslením pohybu
 • Posilnený dynamický rozsah (HDR) – viac detailov v jasoch aj tieňoch, obraz sa maximálne podobá skutočnosti
 • Adaptívne lokálne stmavovanie – plynulé tonálne prechody kvalitnému podsvietenie a lokálnej úprave jasu
 • witch Design – flexibilné nastaviteľné prevedenie vďaka praktickému stojánu*
 • My Home Screen 2.0 – intuitívne užívateľské rozhranie s jednoduchým ovládaním a skvelým multimediálne prehrávačom

ES500: Veľmi dobrý obraz s výrazným kontrastom a inteligentnými funkciami (49, 40, 32 a 24“)

 • LED TV s rozlíšením Full-HD * a 600 Hz (BMR) – kvalitná obrazovka s veľmi dobrým prekreslením pohybu
 • Funkcia Swipe & Share – jednoduchý streaming obrazu, filmov a hudby z chytrých telefónov s Androidom a iOS pomocou aplikácie Panasonic TV Remote 2
 • Adaptívne stmavovanie – plynulé tonálne prechody kvalitnému podsvietenie a lokálnej úprave jasu
 • Streaming TV vysielanie – postavte TV kamkoľvek v domácnosti a vychutnajte si streamované relácie zo špeciálneho servera
 • My Home Screen 2.0 – intuitívne užívateľské rozhranie s jednoduchým ovládaním a skvelým multimediálne prehrávačom

ES400: Inteligentná zábava vo Full HD a tradičný design (49, 40 a 32“)

 • LED TV s rozlíšením Full-HD * a 400 Hz (BMR) – kvalitná obrazovka s jasným obrazom veľmi dobrým prekreslením pohybu
 • Funkcia Swipe & Share – jednoduchý streaming obrazu, filmov a hudby z chytrých telefónov s Androidom a iOS pomocou aplikácie Panasonic TV Remote 2
 • Adaptívne stmavovanie – plynulé tonálne prechody kvalitnému podsvietenie a lokálnej úprave jasu
 • Streaming TV vysielanie – postavte TV kamkoľvek v domácnosti a vychutnajte si streamované relácie zo špeciálneho servera
 • My Home Screen 2.0 – intuitívne užívateľské rozhranie s jednoduchým ovládaním a skvelým multimediálne prehrávačom

Značky: