Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ochranné rúško, obrázky zdravotníkov a narcis, ktorý je symbolom Walesu, tak vyzerá víťazná verzia polepu športovej Toyoty GR Yaris v podaní 16-ročnej Alice Goodliffe. Ako inšpirácia poslúžil mladej umelkyni život v čase pandémie, ako aj waleské tradície. Automobil bol vyrobený špeciálne pre tohtoročné preteky Rely Veľkej Británie, ktoré boli však kvôli epidémii COVID-19 zrušené.

Súťaž s názvom Navrhni polep športovej Toyoty GR Yaris zorganizovali počas pandémie organizátori Rely Veľkej Británie v spolupráci s britskou filiálkou Toyoty. Tento nápad sa ukázal ako zásah do čierneho. Spomedzi všetkých návrhov vyhral nápad 16-ročnej Alice Goodliffe. Mladá slečna z Cardiffu svojím projektom vyjadrila úctu všetkým zamestnancom z kľúčových oblastí boja proti pandémii a na aute nechýbali ani odkazy na waleskú kultúru.

Víťazný polep mal byť pôvodne odhalený počas súťažného kola v rámci majstrovstiev sveta v rely. Lenže to britské sa tento rok nekonalo a auto s polepom slávnostne odhalili začiatkom decembra pred školou, ktorú navštevuje mladá víťazka.

„Som veľkou fanúšičkou automobilových pretekov a bolo mi ľúto, že Rely Veľkej Británie bola zrušená. Auto vyzerá úžasne, už od neho potrebujem iba kľúče,“ zažartovala Alice. „Svojím projektom, ktorý vznikol počas pandémie, som chcela vzdať úctu práci mnohých ľudí z kľúčových oblastí boja s vírusom. Začalo to nakreslením rúška, ktoré je akoby zachytené o spätné zrkadlá, napokon teraz takto, s rúškami na tvári, chodíme všetci. Na dverách auta sú zobrazení pracovníci, ktorí počas pandémie plnia veľmi dôležitú úlohu – zdravotná sestrička, učiteľ, stavebný robotník, predavač a policajt. Nezabudla som ani na svoj waleský pôvod a na to, že auto bolo vytvorené pre Rely Veľkej Británie, preto sú na ňom narcisy. Na streche a vzadu je dúhová vlajka, ktorá symbolizuje nádej v týchto ťažkých časoch,“ vysvetlila na záver.

Model GR Yaris čerpá z pretekárskych skúseností tímu Toyota Gazoo Racing a predstavuje homologizačný základ pre súťažné vozidlá novej generácie. Auto je absolútne jedinečné, o čom svedčia aj tie najmenšie detaily. Ultraľahká trojdverová karoséria, pohon všetkých štyroch  kolies, trojvalcový preplňovaný motor s výkonom 261 koní a manuálna prevodovka  ponúkajú dokonalý recept na potešenie z jazdy.  Prvé vozidlá sa už nachádzajú aj na Slovensku a dokonca majú už aj svojich majiteľov.

Značky: