Platby cez Google Pay sa budú dať potvrdiť hlasom

0

Novinka je aktuálne vo fáze testovania.

Server Phone Arena s odvolaním na informáciu z webu Android Police poukázal na nové možnosti potvrdenia platieb v službe Google Pay. Ide o hlasovú biometriu, ktorá umožní potvrdenie platieb vaším hlasom. Podľa hovorcu spoločnosti Google sa táto funkcia testuje, ale zatiaľ nie sú ďalšie informácie, kedy bude dostupná plošne.

google pay voice

Funkcia, ktorá je dostupná v ranej fáze pre domácich asistentov a inteligentné displeje je zatiaľ limitovaná na nákupy v obchode Google Play a na objednávky z reštaurácií. Nad týmto spôsobom overenia platby visí niekoľko otáznikov.

Prvý a najdôležitejší sa týka bezpečnosti a možného zneužitia. Mohla by totiž stačiť iba nahrávka potvrdzovacieho hlasu a vynaliezavosti používateľov, napríklad detí, ktoré by si takto mohli objednávať, aspoň na teraz multimediálny obsah.

Odhadujeme masové rozšírenie v budúcnosti, no je jasné, že Google bude musieť na verifikácii zapracovať. Zároveň odstrániť možnosť jednoduchého zneužitia podvrhnutím nahraného hlasu.

Zdroj: Phone Arena

Prečítajte si aj:

Google Pay konečne pridáva biometrické overenie pre prevody peňazí

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár