Platforma MasterCard Digital Enablement Service (MDES) sa v Európe rozširuje na ďalšie projekty

0

V roku 2020 bude podľa odhadu spoločnosti MasterCard 38 % všetkých platieb v Európe uskutočňovaných digitálne.

Rozšírenie digitálnych platieb celosvetovo rastie a tento posun v správaní spotrebiteľov bude podporený a zabezpečený platobnou platformou MasterCard Digital Enablement Service (MDES), ktorá obchodníkom umožňuje vykonať platbu prostredníctvom tokenizácie.

Platforma MDES bola prvýkrát predstavená v Spojených štátoch v roku 2014 v rámci Apple Pay. Aktuálne túto platformu využívajú vydavatelia kariet a obchodníci v 18 európskych krajinách. Vo Veľkej Británii používa MDES už viac ako 70 % majiteľov účtov u Apple Pay.

„MDES je hlavným dôvodom pokroku, ktorý sme dosiahli v oblasti ponuky bezpečných digitálnych transakcií,“ povedal Chris Kangas, Head of Mobile NFC Payment Solutions Europe, MasterCard, „akonáhle operátori uvedú platobnú peňaženku na trh, spotrebitelia budú mať viac možností pre používanie svojich kariet v digitálnej podobe.“

Po uvedení Apple Pay na trh v roku 2014 začlenil Apple platformu MDES do svojej digitálnej peňaženky, rýchlo ho nasledovali aj Samsung Pay a Android Pay.

MasterCard sa zároveň snaží zjednodušiť prístup k tokenizácii pre vydavateľov kariet a obchodníkov všetkých veľkostí, a to pomocou MDES Express a MDES for Merchants (MDES pre obchodníkov).

MDES tiež využíva najrôznejšie spôsoby na zaplatenie od automobilového príslušenstva cez módne doplnky alebo wearables.

„Vzhľadom k tomu, že sa platobný ekosystém presúva z plastovej karty na digitálnu úroveň a spotrebitelia môžu zaplatiť rôznymi zariadeniami a mechanizmami, MDES poskytuje maximálnu bezpečnosť v celom reťazci a zabezpečuje, aby vydavatelia kariet, obchodníci a spotrebitelia naprieč kontinentmi mali prístup k najbezpečnejšiemu spôsobu platby,“ povedal David Deschamps, Head of Digital Payments Europe, MasterCard.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár