Petícia skončila úspechom.

Petícia newsblogu o streamingových službách VeľkýObsah.Info a databázy obsahu na streamingových službách Filmtoro.sk, o ktorej sme informovali nedávno, sa skončila úspechom. Netflix začal poskytovať českú lokalizáciu už aj v slovenskej verzii služby.

Zoznam titulov s českou lokalizáciou nájdete na tejto stránke. Môžete si tak pozrieť zoznam filmov a seriálov s titulkami a tiež aj s českým dabingom. Viacero filmov a seriálov z daného zoznamu sme si skúsili spustiť aj na slovenskom Netflixe a všetky nami testované tituly ponúkajú české titulky alebo český dabing.

Slovenský Netflix je teda od 1. februára 2019 viac dostupný aj pre používateľov, ktorí neovládajú dobre anglický jazyk. Uvidíme, či to zvýši popularitu služby u nás.

Úspech petície okomentoval aj jej iniciátor Ľubomír Tuchscher, prevádzkovateľ stránky VelkyObsah.info:

„Veľmi ma teší, že Netflix zareagoval ani nie do mesiaca od spustenia petície a urobil druhé najlepšie možné pre Slovákov. Stále platí, že najlepším krokom by bolo, keby služba mala slovenskú lokalizáciu. Sprístupnením češtiny urobil svoju knižnicu aspoň tak zrozumiteľnú slovenskému masovému publiku, ako to robí HBO so službou HBO GO alebo Markíza s Voyo. Touto cestou ďakujem všetkým viac ako 5.000 ľuďom nielen zo Slovenska, ktorí sa pod petíciou podpísali a pomohli dosiahnuť to, po čom sme individuálne volali už viac ako rok. Slováci si tak už tento víkend budú môcť pozrieť napríklad hlavného Oscarového favorita, film Roma nie s anglickými, ale českými titulkami.“

České titulky a český dabing v ponuke slovenského Netflixu

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Táto petícia žiada českú lokalizáciu služby Netflix na Slovensku. Môžete ju podporiť aj vy (doplnené)

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit