Nakoľko služby reštaurácií sa nariadením vlády obmedzili len na výdaj jedla a mnohé z nich ešte pred ním svoje prevádzky aj úplne zatvorili, vznikla iniciatíva portálu a aplikácie menucka.sk, s ponukou bezplatného zverejnenia ponúk donášok jedla na Slovensku.

Portál dokáže po lokalizovaní alebo zadaní aktuálnej polohy každému ukázať najbližšie ponuky obedov v okolí. Po zadaní filtra “donáška” resp. priamej adresy menucka.sk/donaska sa odfiltrujú tie reštaurácie a prevádzky, ktoré ponúkajú dovoz, prípadne jedlo na vyzdvihnutie so sebou na objednávku vopred.

“Vyzvali sme naše partnerské reštaurácie, aby si doplnili u nás informácie o donáškach a tiež mimoriadne ponúkame aj ostatným prevádzkam, ktoré ešte u nás nie sú, aby nám informácie o svojich službách poslali. Uverejníme ich u nás bezplatne.” vyjadrila sa zakladateľka portálu Kamila Slašťanová.

Zámerom je zmapovať informácie o donáškach a ľuďom v rôznych lokalitách na Slovensku jednoduchou formou sprostredkovať zoznam prevádzok, kde sa dá jedlo objednať. Aj s informáciami o menu, lokalite rozvozu, čase a spôsobe objednávania. To môže byť telefonické, emailové, cez vlastné webstránky online či cez externé objednávkové aplikácie, ktoré sú tiež prelinkované.

“Veríme, že týmto pomôžeme ľuďom zabezpečiť si kvalitné stravovanie a zároveň prevádzkam s donáškou zvládnuť výpadok spôsobený nižšou návštevnosťou reštaurácií. Sme radi, že na našu výzvu reagujú majitelia prevádzok, napríklad aj jedna reštaurácia z Handlovej, ktorá nás príjemne prekvapila nápadom rozvážať okrem jedla svojim zákazníkom aj rúška na objednávku” dodáva Kamila Slašťanová.

Každý, kto by mal záujem uverejniť informácie o svojich donáškových službách jedla môže ich poslať emailom na info@menucka.sk. Bude do ponuky zaradený a dostane aj prístup na administráciu k uverejňovaniu aktuálneho obedového menu, pokiaľ aj to ponúka. Ponuka platí ale aj pre tie prevádzky, ktoré rozvážajú jedlá z jedálneho lístka, pizzu, vegetariánske jedlá a podobne.

Viac informácií je k dispozícii na www.menucka.sk/donaska-jedla.