Umelá inteligencia Meta AI bude o používateľoch vedieť ich návyky, preferencie aj osobné informácie.

Služba Meta AI postupne prichádza do komunikačných aplikácií spoločnosti Meta ako je napríklad Instagram, Messenger, no aj WhatsApp. Umelá inteligencia je pritom nápomocná v rámci konverzácií, no slúži najmä ako štandardný chatbot akého poznáme aj z iných služieb. Príkladom je Gemini od Googlu, Copilot od Microsoftu, no aj ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Tento spôsob používania možností AI si používatelia obľúbili po celom svete.

Meta AI je pritom mierne kontroverznou službou, pretože je súčasťou komunikačných služieb, ktoré ľudia používajú vo veľkej miere. Jej vstup na územie Európskej únie bol zdĺhavý a aj teraz čelí vyšetrovaniu, keďže sa nedá vypnúť, len jednoducho ignorovať. Meta to však s AI službou nevzdáva a postupne sa pripravuje na integráciu novej funkcie tejto služby.

Meta AI logoZdroj: Meta

V štádiu vypúšťania je totiž aj funkcia pamäte, ktorú už teraz dobre poznáme aj z nástroja ako je ChatGPT. AI chatbot si teda o používateľoch pamätá užitočné informácie ako sú ich preferencie, zvyky, no aj osobné informácie, na základe ktorých prispôsobuje komunikáciu. Táto funkcia je v rámci ChatGPT obľúbená a aktuálne sa stáva súčasťou aj Meta AI. Výhodou je, že sa však dá kontrolovať, čo si o vás táto služba bude pamätať.

Ak by teda používatelia Meta AI nechceli, aby si o nich táto služba pamätala informácie, je možné ich odstrániť. Rovnako je možné tieto informácie jednoducho skontrolovať v rozhraní Meta AI v aplikácii WhatsApp či iných službách. Meta pritom ubezpečuje používateľov, že údaje nie sú používané na trénovanie chatbota, iba na prispôsobenie komunikácie v danom používateľskom účte.

V súčasnosti túto možnosť zatiaľ v našich účtoch neevidujeme. Podľa portálu wabetainfo však táto funkcia pamäte už postupne prichádza do prvých účtov beta testerov a v najbližších týždňoch bude dostupná pre všetkých.

Zdroj: wabetainfo.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Sústreďujem sa na Xiaomi, Huawei a ďalších čínskych výrobcov smartfónov. Zaujíma ma aj Google a systém Android. V redakcii sa venujem aj lifestyle technológiám a domácnosti.

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.