Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kvôli súčasnej kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

Hoci im rapídne poklesli tržby, záväzky musia platiť i naďalej. Aj preto sa ukazuje ako nevyhnutne dôležité upraviť fungovanie vašej firmy tak, aby bolo odolné voči nepredvídateľným situáciám. Operatívny lízing vám v tom môže pomôcť.

Ako a prečo by ste pri obnove či rozširovaní firemného vozového parku mali vsadiť na operatívny lízing? – vysvetľuje líder trhu Arval Slovakia.

Prečo je operatívny lízing vhodný aj počas krízy?

Spomedzi všetkých lízingových produktov je tým najflexibilnejším, preto je vhodný takmer do každej situácie a podmienok na trhu. Klientom poskytuje väčší rozsah služieb a zároveň aj viac možností pri zmene kontraktu. „V čase krízy, ako je napríklad aj tá súčasná, si klienti vedia kontrakt vhodnejšie prispôsobiť aktuálnej situácií. Dopad krízy na ich podnikanie je tak menší,“ tvrdí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Po akom produkte siahnite v neistých časoch?

Ak teda v súčasnosti, kedy sa veci neustále vyvíjajú a menia, potrebujete obnoviť či rozšíriť váš vozový park, siahnite po ponuke strednodobého prenájmu – Mid Term Rental – kým sa situácia vyjasní. „Neskôr, po skončení zmluvy sa firmy budú vedieť rozumnejšie rozhodnúť, či vozidlo aj naďalej potrebujú. Flexibilne môžu prejsť na dlhodobý prenájom alebo nám len auto vrátia,“ hovorí Michal Duška. Ako funguje strednodobý prenájom vozidla? Zvolíte si kategóriu vozidla, okamžite ho máte k dispozícii a môžete ho flexibilne využívať od jedného až po 24 mesiacov. „Momentálne máme dostatočnú skladovú zásobu takýchto vozidiel pre prípady, kedy by naši klienti, ako aj potenciálni noví zákazníci potrebovali práve takéto riešenie. Zároveň je toto riešenie ekonomickejšie ako požičanie si vozidla z krátkodobej požičovne,“ objasňuje obchodný riaditeľ.

Koľko budem za auto cez operatívny lízing platiť?

Je to predovšetkým na vás. Mesačnú platbu si totiž nastavujete aj podľa toho, aké služby a akú správu vozidla práve potrebujete. „Stretávame sa s tým, že podnikatelia si myslia, že operatívny lízing je drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 150 eur mesačne,“ vysvetľuje Michal Duška.  Obrovskou výhodou je aj to, že vozidlo nevlastníte. To znamená, že hradíte len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusíte tak platiť amortizáciu vozidla. A samozrejme, po ukončení lízingu vozidlo vrátite a za splátku v rovnakej výške si môže prenajať nové vozidlo.

Čo to je a ako funguje operatívny lízing:

  • Pri operatívnom lízingu si auto nekupujete, vozidlo vám zabezpečuje sprostredkovateľ operatívneho lízingu
  • Auto sa prenajíma vrátane komplexnej starostlivosti, ste tak odbremenení od množstva úkonov spojených s prevádzkou vozidla
  • Klientom odpadáva starosť o vstupný kapitál na nákup vozidiel, ale aj riziká súvisiace so servisom, údržbou, opravami, poistením, náhradnými vozidlami či pracovným zaťažením, na ktoré by ste si inak museli zamestnať ďalších ľudí

Prečo operatívny lízing od Arval Slovakia:

  • Klientom optimalizujeme procesy a znižujeme náklady
  • Neustále získavame spätnú väzbu a tak zlepšujeme naše služby
  • Život vám uľahčíme aj technológiami, využívame smart aplikácie
  • Máme finančné zázemie aj know-how

telefónny kontat: +421 (0)2 57 108 000, e-mail: info@arval.sk

Značky: