Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na šampionát do Brazílie sa prekopali Spartak Myjava a Thisismysen

Slovensko má víťazov druhého ročníka futbalového turnaja Red Bull Neymar Jr’s Five. Po štyroch kvalifikačných zastávkach, jednom veľkom finále a viac ako 400 odohratých zápasoch sa v sobotu v areáli gymnázia Gamča v Bratislave rozhodlo o šampiónoch v malom futbale.

Tomas Bukoven Red Bull Media House

V skutočne horúcom počasí predviedli všetky tímy fantastické výkony, ale miestenky na svetové finále v Brazílii čakali iba na tie najlepšie. V Praia Grande budú naše farby nakoniec hájiť dve nepremožiteľné partie – obhajkyne titulu z minulého roka Spartak Myjava a mužský tím Thisismysen z Banskej Bystrice. V konkurencii 156 tímov z celej krajiny zabojovali z plných síl a vyradili všetkých, ktorí im stáli v ceste za celkovým víťazstvom. Už o mesiac sa postavia na ihrisko v Neymarovom inštitúte a hrať budú proti tímom z ďalších 47 krajín.

Filip Nagy Red Bull Media House

Baby zo Spartak Myjava sa už tešia na atmosféru v Brazílii a veria, že tento rok sa umiestnia ešte na lepšom mieste. Po minuloročnej skvelej tretej priečke sú pripravené vyhrať. Zita Baníková hovorí za celý tím: „Atmosféra tu bola skvelá, chalani skvelí, baby kamarátky, bol to veľmi dobrý turnaj.“ Baby do toho išli dnes naplno, pokračuje Zita: „V každom zápase si musíte veriť, pokiaľ si neveríte a nie ste aspoň troška sebavedomý, tak to proste nejde. Takže my sme verili do poslednej chvíle, do poslednej chvíle sme aj bojovali a vyplatilo sa to. Sme šťastné a uvidíme, čo to bude v Brazílii. Budeme sa snažiť!“

ŽENSKÉ VÍŤAZKY

  1. Spartak Myjava
  2. A4ka
  3. Baby z NŠK

Partia kamarátov z Thisismysen z Banskej Bystrice účasť na Red Bull Neymar Jr’s Five pôvodne ani neplánovala. Lukáš Riša si však teraz ide naštudovať všetko, čo ich vlastne na svetovom šampionáte čaká: „Sme radi, ale ani sme nedúfali, že pôjdeme do Brazílie. Na svetovom turnaji čakám kvalitu, Juhoameričania sú veľmi dobre technicky vybavení hráči, takže budeme musieť potrénovať. Veľmi sa tešíme a dáme do toho všetko, aby sme dobre reprezentovali Slovensko, keď už to dnes vystrelilo tak, že sme prví.“

MUŽSKÍ VÍŤAZI

  1. Thisismysen
  2. To-Day Hydrokres
  3. Morghan Team

Tomas Bukoven Red Bull Media House

Do povzbudzovania sa dnes opäť pridal aj Laco Borbély, v bratislavskom finále mal totiž až dva tímy, ktoré koučoval. A podporu mladým hráčom prišiel ukázať aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. Dnes to bol ďalší úspešný a rekordný ročník. Celkový počet 1050 registrovaných hráčov vsietil do brán na štyroch kvalifikáciách a jednom finále 1519 gólov. Teraz už sledujte cestu slovenských tímov za brazílskym snom. A držte im palce!

Filip Nagy Red Bull Media House

O TURNAJI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo 48 krajín a takmer 100 000 hráčov.

Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande. V júli 2019 sa v Instituto Projeto Neymar Jr rozhodne o globálnych majstroch, ktorí si zahrajú aj proti Neymarovi a jeho kamarátom. Úvodný ročník v roku 2016 vyhrali Brazílčania, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie. Na finále v roku 2018 sa v Južnej Amerika darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín obsadil Atletico Trnava F.C deviate miesto a dievčatá zo Spartak Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky.

Značky: