Doplnené 19. marca: Evan Blass zverejnil ďalšiu fotografiu Galaxy S8 a S8+, ktoré predstavujú aj nové farebné kombinácie.

Prezradil aj predpokladané ceny:

Samsung Galaxy S8 – 799 €
Samsung Galaxy S8+ – 899 €
Dokovacia stanica DeX (Samsung Desktop Experience) – 150 €
VR okuliare GearVR – 129 €
360-stupňová kamera Gear360 – 229 €

Doplnené 2. marca: Internetom kolujú aj živé fotografie S8-čky. Zverejnil ich portál bgr.com. Nové fotky takisto potvrdzujú náš predpoklad, že aj S8 ponúkne displej s pomerom strán 2:1. Rovnako ako LG G6.

Zdroj: bgr.com

Pôvodný článok 1. marca: Na internet unikla tlačová fotografia očakávanej vlajkovej lode spoločnosti Samsung.

Samsung 29. marca oficiálne predstaví svoju vlajkovú loď Samsung Galaxy S8. Na internet však už dnes unikla tlačová fotografia, ktorá zachytáva prednú stranu telefónu v celej kráse.

Obrázok na internete publikoval Evan Blass, ktorý je známy tým, že informácie a fotografie telefónov zverejňuje v predstihu. A v prevažnej väčšine prípadov sú jeho informácie správne.

Fotka S8-čky korešponduje s očakávaniami a aj samotný Samsung na výstave MWC naznačil, ako bude jeho telefón vyzerať. Je zrejmé, že nás tento rok čaká súboj minimálne dvoch telefónov s ultratenkými rámikmi okolo displeja.

Oficiálne oznámenie predstavenia S8-čky, ktoré sa uskutoční 29. marca

Okrem LG G6 to bude práve Samsung a uvidíme, s čím príde Apple. Na Xiaomi Mi Mix a jeho pripravovanú novšiu verziu nezabúdame, ale tento telefón sa zatiaľ oficiálne do Európy nechystá – aj napriek tomu, že Xiaomi už má v našom regióne oficiálnu distribúciu.

Predpokladané parametre telefónov Samsung Galaxy S8 a S8+:

  • 5,8″ / 6,2″ QHD Super AMOLED displej
  • Snapdragon 835 alebo Samsung Exynos procesor (podľa trhu)
  • 4 GB RAM a 64 GB úložisko (rozšíriteľné SD kartami)
  • 12 Mpix zadná a 8 Mpix predná kamera
  • 3000 mAh / 3500 mAh akumulátor (podľa veľkosti displeja)
  • 3,5 mm konektor, USB-C konektor, vode odolná konštrukcia

Ilustračné porovnanie Samsung Galaxy S8 a LG G6. Upozorňujeme, že mierka telefónov je orientačná a prispôsobená pre účely porovnania displejov. Galaxy S8 by mal mať o 8 mm menšiu výšku ako LG G6. Z porovnania vyplýva, že výška horného rámika je v prípade oboch telefónov takmer rovnaká. Samsung má o niečo menší spodný rámik. Do úvahy treba brať aj zaoblenie displeja v prípade S8

Prečítajte si aj:

Tieto neoficiálne rendery zobrazujú Samsung Galaxy S8 a S8+ v celej kráse

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit