Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zábava, relax, pohodlie a bezpečie. Aj taká môže byť cesta na letnú dovolenku k moru. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pokračuje v tradícii vypravovania vlakov do chorvátskej dovolenkovej destinácie Split, a to v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). Predpredaj lístkov je už spustený.

„Zatiaľ čo iné železničné spoločnosti končia svoje spojenia do Chorvátska, ZSSK ostáva verná svojim cestujúcim. Aj v tomto roku ponúkame s našou spoločnosťou cestu do Chorvátska, a to už po štvrtýkrát. Naša linka z Bratislavy do Splitu sa teší veľkej obľube, čo potvrdzujú rekordné čísla z minulého roka, kedy sme prepravili až 19-tisíc cestujúcich. Tento úspech plánujeme zopakovať aj v aktuálnom roku,“ uviedol generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

V tomto roku budú vlaky jazdiť počas šiestich mesiacov od 3. mája do 5. októbra, a to až trikrát týždenne. Z Bratislavy budú vyrážať každú stredu, piatok a nedeľu o 15:26 hodine a zo Splitu zas každý pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:29 hodine.

Tentokrát bude vlak začínať v stanici Bratislava-Nové Mesto a pôjde do Rakúska cez Petržalku. Autovozne sa kvôli uzávere trate cez Marchegg budú pripájať až vo Viedni. Železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

Takzvaný EuroNight do Splitu sa bude skladať z najmodernejšieho klimatizovaného kupé vozňa ZSSK na sedenie, z klimatizovaných lôžkových vozňov a ležadlového vozňa. V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje, a to v lôžkovom vozni u stevarda.

Ceny cestovných lístkov vo všetkých kategóriách sú dynamické. To znamená, že cena závisí od času nákupu, ale aj od záujmu kupujúcich. Čím skôr sa cestovný lístok kupuje, tým môže byť cena výhodnejšia. Ceny pre dospelého na sedenie z kategórie Sparschiene Komfort (zvýhodnené cestovné – možnosť vrátenia za určitých podmienok) začínajú od 39,90 Euro.

Lístok na vlak do Chorvátska si cestujúci môže kúpiť v pokladniciach ZSSK s Komplexným vybavením cestujúcich (KVC) alebo online na Home – Nightjet.

Značky: