Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prevádzkovateľ česko-slovenskej internetovej a satelitnej platformy Skylink informuje o preladení vybraných televíznych staníc.

Od 25. 11. nájdu zákazníci Skylinku sedem maďarských programov a TV8 HD na nových technických parametroch. Pre väčšinu klientov Skylinku to nepredstavuje žiadnu komplikáciu. Ich certifikovaný prijímač (Skylink READY) totiž vysielacie parametre aktualizuje automaticky, a to vďaka funkcii automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan). Tí, ktorí FastScan nepoužívajú, si ich môžu naladiť manuálne s použitím nižšie uvedených parametrov.

Odporúčame naladiť programy čo najskôr, najlepšie však do 8. 12., keď by malo byť súbežné vysielanie s pôvodnými parametrami ukončené.

Našim klientom sa snažíme manuálne ladenie čo najviac zjednodušiť, a preto sme pre nich pripravili sekciu Ako naladiť televízne programy na satelitnom prijímači, kde nájdu pre správne naladenie satelitného prijímača všetko potrebné.

V nasledujúcej tabuľke je uvedený zoznam všetkých programov, ktorých sa dané zmeny týkajú, a to vrátane nových parametrov pre naladenie.

ProgramySatelit AstraKmitočet (MHz)PolarizáciaFECSymb. rýchl.NormaPilot
TV8 HD23,5°E12 109  Horizontálna2/329 900DVB-S2/8PSKOff
Sorozat+, Mozi+, Nick Jr Hungary, Nickelodeon Hungary, Slager TV, Muzsika TV, Zenebutik                                         23,5°E11 778  Vertikálna2/329 900DVB-S2/8PSKOff

Značky: