Dell Latitude E7240

Tento model nás rozhodne zaujal. Je to špičkový notebook pre biznis cestujúcich. Tak nazývame tých, čo si berú robotu všade kam môžu. Malý a skladný s ideálnym výkonom na kancelárske aplikácie. Procesor nie je najsilnejší, ale notebook je to super.

Na tomto už bolo vidno, že bol používaný viac. Veko má asi sedemcentimetrový škrabanec. Ide ale iba o bielu ryhu do špeciálneho pogumovania veka. Áno, vidno to už z diaľky, no tento kus sme si obľúbili ešte viac ako druhý notebook. Je to taký malý „šikovník“. V čase jeho predaja by ste sa zaň ľudovo povedané „nedoplatili“. Teraz stojí toľko, čo najlacnejšie notebooky s umelohmotným telom a rozmerom 15,6 palca.

Škrabanec je vidno, ale popri hodnotení noteobooku od Dellu je to len detail

Na Delli vykonali v Refurbished poriadny kus práce. Pritom vieme, aké dobré sú tieto notebooky. Tiež ale vieme, ako sa dokáže po mesiacoch používania zašpiniť telo a každé zákutie okolo touchpadu a klávesnice. Klávesnica po renovácii vyzerá ako nová, vlastne aj je. Nové popisy a povrchová úprava ju spravili novou. Je spoľahlivá a nič sa nezasekáva. Zostala tichá a presná, netreba do nej búchať, aby písala. Škoda, že nemá podsvietenie. To bolo jediné, čo nám na tomto kuse chýbalo. Vymenili by sme aj pevný disk za 256 GB SSD. Na druhú stranu oceňujeme aspoň 128 GB SSD. Zbytočne to nepredražuje notebook a veľa z vás na tom bude vedieť pohodlne robiť.

Touchpad funguje takisto výborne, rovnako aj dotykový displej. Portová výbava je ideálna pre každého, kto potrebuje mať všetky dôležité porty. Je tu aj Mini DisplayPort, klasický HDMI a LAN konektor na pripojenie do internetu. Bezdrôtové pripojenie má na boku prepínač, aby sa dalo okamžite vypnúť.

V zadnej časti je vidno len minimálne odery

Škrabance na tele sú len minimálne, takmer nebadateľné, a to na kovovom ráme notebooku. Zväčša ide len o jemné odery povrchovej úpravy.

Rozšírenie

V e-shope si môžete dokúpiť 256 GB SSD disk za príplatok 72 eur a zvýšiť kapacitu RAM ešte o 4 GB. Získali by ste tak celkovo 8 GB. Tento komponent vyžaduje príplatok 30 eur. Záruka pre tento model je dostupná na jeden až tri roky. Ak by ste chceli predĺžiť záruku o jeden rok, teda celkovo na tri roky, stálo by vás to len 31,19 eura.

Cena: 311,88 EUR

thumbs-up-icon

Výhody

  • dôkladné vyčistenie notebooku
  • spoľahlivá klávesnica a touchpad
  • tichý, teda bez nánosov prachu

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • poškriabané veko je naozaj vidieť

Tento test je rozdelený do troch častí:

1. Dell Latitude E7240
2. HP EliteBook 840 G2
3. Technické parametre, benchmarky a verdikt

Značky:
1 2 3 4