ASUS Transformer Book T300 Chi predstavuje ultra tenké zariadenie, ktoré sme si vyskúšali počas výstavy CES. Jeho hrúbka je len 7,3 mm. Je to koncept oddeliteľného displeja od základne, vyhotovený je v kovovom šasi s prémiovým dizajnom. Neobsahuje žiadny ventilátor, používa najnovší procesor Intel Core M s nízkym vyžarovaním tepla a 4 GB RAM. Uhlopriečka displeja má 12,5 palca, rozlíšenie 2560 × 1440 bodov. V režime tabletu je to zariadenie, ktoré si ľahko dáte medzi papiere do tašky.

ASUSTransformerBookT300Chi

Zmenšovanie rozmerov však prinieslo kompromisy v prepojovacích portoch, toto je zariadenie predovšetkým o bezdrôtovom pripájaní periférnych zariadení. Vo výbave je totiž aj 4G pripojenie. Na T300 Chi však nenájdete USB port v plnej veľkosti. Na pravej strane od celkom pohodlnej klávesnice zariadenia je microUSB port 3.0, ďalej microHDMI a prepojenie na slúchadlá, na ľavej strane je potom microUSB 2.0 port. Ďalej sú tu rôzne tlačidlá – zapínanie, tlačidlo Windows a nastavenie hlasitosti. Vo výbave je však aj napriek miniatúrnym rozmerom dvojica reproduktorov.

AcerChi
AcerChi-2

Skúšali sme pripájanie displeja a tela zariadenia, používa sa vylepšený magnetický systém a v praxi to fungovalo celkom dobre. Výhodou je, že pri odnímaní displeja nie je potrebné stlačiť žiadne tlačidlo, jednoducho displej zo základnej časti vytiahnete. Výrobca zatiaľ uviedol predajnú cenu od 699 USD (pre displej s rozlíšením Full HD) pre americký trh. Jeho hlavným konkurentom na americkom trhu bude pravdepodobne Microsoft Surface Pro 3.

AcerChi-3

Okrem tohto zariadenie sme si pozreli aj modely s menšou uhlopriečkou. Aj v tomto prípade ide o zariadenia 2 v 1 s mechanickou klávesnicou. ASUS Transformer Book T90 Chi v cene od 299 USD a Transformer Book T100 v cene od 399 USD. T100 Chi má pritom 10,1 palcový a T90 Chi zase 8,9-palcový displej. Transformer Book T90 Chi môže byť celkom predajným hitom, je to také maličké zariadenie napr. na dovolenku, aby ste zostali v kontakte s prácou a známymi, pričom máte k dispozícii operačný systém Windows. Hmotnosť tabletu je len 400 gramov, spolu s dokovacou stanicou je to 750 gramov. Vo výbave T90 Chi je štvorjadrový procesor Intel Atom Z3775, limitom môže byť len 2 GB RAM a SSD sa bude ponúkať v kapacite 32 GB alebo 64 GB. Na rozšírenie pamäťového priestoru je k dispozícii microSD slot. Predná kamera má rozlíšenie 2 MPx, zadná 5 Mpx.

AcerChi-5

ASUS predstavil aj viacero obalov a ďalšieho príslušenstva pre tieto zariadenia.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.