Prihlásenie do Facebooku tvárou? Facebook testuje vlastnú technológiu

0

Tvár sa postupne stane vstupenkou nielen na Facebook.

Uvedením iPhone X sa tvárové rozpoznanie rozbehlo v plnom prúde, resp. jeho očakávania v tom, že táto technológia môže fungovať rýchlo a spoľahlivo. Rozpoznanie tváre nie je vyslovene problém, mnohí však majú obavy o bezpečnosť alebo zneužitie jednoduchším či sofistikovanejším spôsobom.

Facebook sa takisto pridáva k tejto možnosti autentifikácie, ktorý sa uplatní čoskoro aj na svetových letiskách. Zatiaľ nepoznáme veľa faktov, no podľa tvítu človeka zo servera The Next Web sa Facebook začal s touto možnosťou pohrávať.

 

Podľa servera TechCrunch je technológia testovaná iba na zablokovaných účtoch používateľov, ktorí by si ich takto mohli odomknúť. Testovacia fáza tejto technológie je dostupná aj tak iba na tých smartfónoch, ktoré už boli k Facebooku prihlásené. Je to vlastne ďalší spôsob dvojfaktorovej autentifikácie.

Zatiaľ nie sú známe detaily o tom, ako presne je technológia rozpoznávania tváre implementovaná a aké parametre musí mať dané zariadenie v prípade notebooku alebo smartfónu.

Prečítajte si aj:

Facebook testuje novú funkciu. Ponúkne privátny profil iba pre najbližších?

Zdroj: Engadget

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár