Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Súťaž Sony Future Filmmaker Awards, ktorú vyhlasuje spoločnosť Creo a sponzoruje spoločnosť Sony, je významným každoročným ocenením krátkych filmov, ktoré sú vstupnou branou pre rozvoj tvorivej dokonalosti. Cieľom tejto súťaže, do ktorej sa možno prihlásiť zadarmo, je podporiť nezávislých filmárov a poukázať na originálne hlasy z celého sveta, ktoré prinášajú nový pohlaď na rozprávanie príbehov.

Filmári z celého sveta sa môžu hlásiť do šiestich kategórií: Fiction, Non-Fiction, Environment, Animation, Student a Future Format. Do užšieho výberu postúpi tridsať filmárov, ktorí poletia do Los Angeles na slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa uskutoční 30. mája 2024 v divadle Cary Grant Theatre v historickom areáli štúdia Sony Pictures v kalifornskom Culver City. Na slávnostnom večeri budú vyhlásení víťazi šiestich kategórií, ktorí dostanú peňažné ceny a rad digitálnej fotovýbavy od spoločnosti Sony. Víťaza vyberie porota zložená z popredných osobností odboru.

NOVINKY V ROKU 2024

Tento rok sa víťazi a tvorcovia z užšieho výberu zúčastnia rozšíreného štvordňového programu workshopov. Tie im poskytnú exkluzívny pohľad dovnútra filmového priemyslu a budú sa zaoberať množstvom tém – od pitchingu cez právne otázky, až po prácu s talentovými agentúrami a využívanie najmodernejších technológií. Od tohto ročníka sa Sony Future Filmmaker Awards presúva do jarnej sezóny, kedy sa štvordňový program workshopov a slávnostné odovzdávanie cien uskutoční v štúdiách Sony Pictures v kalifornskom Culver City od 28. do 31. mája 2024.

Na rok 2024 predstavujeme nový formát súťaže so šiestimi kategóriami, do ktorých sa môžu filmári prihlásiť:

  • Kategória Fiction hľadá príspevky, ktoré rozprávajú a sprostredkovávajú originálny vymyslený príbeh alebo udalosť. Dĺžka príspevkov sa musí pohybovať medzi 5 a 20 minútami.
  • Do kategórie Non-Fiction sa môžu prihlásiť filmy s dĺžkou 5 až 20 minút, ktorých obsah je prevažne faktografický.
  • Do kategórie Environment sa môžu hlásiť príspevky s dĺžkou 5 až 20 minút zamerané na životné prostredie. Kategória Environment je súčasťou globálneho celoročného programu Creators for the Planet, ktorý vytvorila organizácia Creo v spolupráci s Nadáciou OSN a spoločnosťou Sony Pictures.
  • Novinkou tohto ročníka je kategória Animation, do ktorej sa môžu prihlásiť animované filmy dlhé 2 až 20 minút.
  • V kategórii Student sú odmeňovaní filmári študujúci filmový odbor, ktorý je zakončený ziskom diplomu alebo titulu, na jednej z registrovaných vzdelávacích inštitúcií po celom svete. Inštitúcie v užšom výbere sú zostavené podľa kontinentov, aby bola zabezpečená rozmanitosť svetových talentov. Prihlásené filmy musia mať dĺžku 5 až 20 minút a môžu mať ľubovoľný žáner.
  • Kategória Future Format víta filmy nakrútené výhradne chytrým telefónom. Dĺžka príspevkov musí byť 2 až 5 minút a môžu byť ľubovoľného žánru.

Úplné popisy kategórií a požiadavky nájdete na adrese www.sonyfuturefilmmakerawards.com.

Značky:

Komentáre sú uzavreté