Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo sa aj tento rok zapojila do ankety Notebook roka 2016.

Okrem odbornej poroty zloženej z technologických novinárov hlasovalo v ankete 22 557 ľudí v 12 kategóriách. Lenovo zariadenia získali 11 ocenení v podobe 2 zlatých a 9 strieborných medailí.

Ultrabooky a notebooky

V prípade ultrabookov a notebookov sa hlasovalo v 5 kategóriách. Prvé miesto v kategórii „TOP ULTRABOOK“ získal Lenovo YOGA 910, ktorý sa pýši elegantným dizajnom, ľahkým telom a takmer bezrámovým displejom. Zlatú medailu získala spoločnosť Lenovo aj v kategórii „TOP MULTIMEDIÁLNY NOTEBOOK“, kde hlasujúci odovzdali najviac hlasov hernému notebooku Lenovo Ideapad Y700, ktorý prináša kombináciu herného výkonu a multimediálneho zážitku. Na druhej priečke v kategórii „TOP EKONOMICKÝ NOTEBOOK“ sa umiestnil konvertibilný notebook Lenovo YOGA 500. Druhé miesto získal aj odolný Lenovo Thinkpad X1 Carbon v kategórii „TOP PROFESIONÁLNY NOTEBOOK“.

Tablety

V ankete Notebook roka 2016 mohli súťažiaci hlasovať aj za tablety, a to hneď v 3 kategóriách, kde spoločnosť Lenovo získala 3 strieborné medaile. V kategórii „TOP 2 V 1“ sa na druhej priečke umiestnil Lenovo Miix 700. Lenovo Thinkpad X1 Tablet obsadil striebornú pozíciu v biznisovej kategórii „TOP PROFESIONÁLNY TABLET“ a treťou striebornou medailou sa môže pochváliť aj prelomový Yoga Book v kategórii „TOP OSOBNÝ TABLET“.

Špeciálne kategórie a novinárske ocenenia

Anketa Notebook roka 2016 hodnotila produkty aj v dvoch špeciálnych kategóriách. Hlasujúci ocenili dizajn ultrabooku Lenovo YOGA 910 striebornou medailou v kategórii „TOP DESIGN“. Na druhej priečke sa umiestnil aj Lenovo Moto Z s Moto Mods v kategórii „TOP PHABLET“.

Odborná komisia zložená z objektívnych technologických novinárov udelila hlasy v dvoch kategóriách, a to „TOP PRESS TABLET“ a „TOP PRESS NOTEBOOK“, kde spoločnosť Lenovo obsadila dve strieborné priečky. Yoga Book si z ankety Notebook roka 2016 odniesol dve strieborné medaile, a v poradí tretiu medailu získal ultrabook Lenovo YOGA 910.