Poštu tejto e mailovej služby môžete vyberať aj prostredníctvom vlastnej aplikácie.

Doteraz bola k dispozícii aplikácia pre mobilné platformy, po novom si ju môžete nainštalovať aj vo Windows. Bez obmedzení sa dá používať webové rozhranie. Aplikácia Proton Mail pre Windows nie je však úplne zadarmo a vyžaduje predplatné v tejto službe. Na skúšku ju môžete využívať 14 dní, následne bude potrebné prejsť na niektorý z vyšších programov e mailovej služby.

Výhodou môže byť samostatné okno a oddelenie od prehliadača. Naopak nevýhodou je to, že aplikácia v skutočnosti neprináša odlišný zážitok a veľmi sa podobá na webové rozhranie. Prínos zatiaľ vidíme v oddelenom okne a nezávislosti od webového prehliadača. Platené účty majú k dispozícii prístup aj k bežným komunikačným protokolov. A môžu sťahovať poštu zo serverov protón aj do vlastných emailových klientov.

Aj napriek tomu, že služba nie je úplne zadarmo, je veľmi dobrou náhradou či alternatívou k iným emailovým službám. Najčastejšie hovoríme o Gmaile. V bezplatnom účte dostanete priestor 1 GB na vaše emaily. Služba aktualizovala aj vlastnosti svojho cloudového úložiska. Proton Drive vám dá po novom až 5 GB priestoru na vaše dáta.

proton_Hero-desktop-download-mailZdroj: Proton

Zdroj: Proton

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.