Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Štvrtá generácia modelu FABIA ďalej rozvíja nový koncept interiéru značky ŠKODA

  • Ešte väčší priestor, svieže farby a technológie z modelov vyšších tried
  • Nová ŠKODA FABIA bude mať svetovú premiéru už začiatkom mája

ŠKODA AUTO odhaľuje ďalšie detaily o novom modeli FABIA a oficiálnou dizajnovou skicou prináša prvé predstavy o interiéri štvrtej generácie tohto automobilu. Interiér obľúbeného malého vozidla, ktorý je postavený na modulárnej platforme MQB-A0 koncernu Volkswagen, ponúka ešte viac miesta, viacej pocitového priestoru a svieže farby. Jeho súčasťou sú aj technológie, ktoré poznáme z modelov vyšších tried. Česká automobilka novými dizajnovými akcentmi ďalej rozvíja interiérový koncept, ktorý bol použitý aj pri štvrtej generácii modelu OCTAVIA. Nová ŠKODA FABIA bude mať svetovú premiéru začiatkom mája.

Nová štvrtá generácia modelu ŠKODA FABIA je prvýkrát postavená na modulárnej platforme MQB-A0 koncernu Volkswagen, čo umožňuje, aby bola ešte širšia a dlhšia, ako jej predchodkyňa. Väčší interiér tak cestujúcim prirodzene umocňuje pocit ešte väčšej priestrannosti a vzdušnosti.  Symetricky štruktúrovaná prístrojová doska so samostatne umiestnenou centrálnou obrazovkou infotainmentu a farbenou dekoračnou lištou podčiarkujú šírku interiéru. Charakteristická línia pod centrálnou obrazovkou kopíruje motív masky chladiča ŠKODA. Nový dizajn umocňujú veľké okrúhle bočné výduchy ventilácie, rovnako ako aj farebné prvky stredovej konzoly a vnútorné kľučky predných dvier či novo navrhnuté chrómové madlá dvier. Jedna z dizajnových skíc odhaľuje výrazný nápis FABIA na boku prístrojovej dosky.

Veľká dotyková obrazovka ako centrálny prvok

Veľká samostatne stojaca centrálna obrazovka umocňuje vizuálny dojem z interiéru nového modelu ŠKODA FABIA. Moderný infotainment systém a ďalšie funkcie vozidla je tak možné pohodlne ovládať pomocou dotykového displeja. Dizajnová skica taktiež ukazuje individuálne konfigurovateľný digitálny prístrojový panel, ktorý už poznáme z väčších modelov značky ŠKODA a teraz je prvýkrát k dispozícii na želanie aj pre model FABIA. Svetová premiéra štvrtej generácie modelu FABIA sa uskutoční začiatkom mája.

Značky: