Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Redakcia magazínu TOUCHIT sa zúčastnila tlačovej konferencie ministerky Remišovej a ukázala novinárom videá z povinnej publicity na podporu projektov informatizácie. Do redakcie sme dostali reakciu Richard Rašiho, ktoré uvádzame nižšie.

Richard Raši tvrdí, že na tlačovke klamala, až sa jej z úst prášilo.

KLAMSTVO PRVÉ:

Videá musia mať 100 000 videní, inak nám ich Európska komisia nepreplatí.

Pravdu netreba hľadať komplikovaným spôsobom, je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv. Zmluva https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4352427&l=sk (aby sa Vám to ľahšie hľadalo – príloha číslo 2, strana 3 a 4) totiž jasne hovorí iba o dvoch merateľných kritériách projektu: Počet spotov a počet mediálnych výstupov. O 100 000 videniach na sociálnych sieťach ani slovo. Pani Remišová si to vymyslela. A všetci jej to zhltli aj s navijakom.

KLAMSTVO DRUHÉ:

Pani Remišová tvrdí, že nie je pravda, že ona tie videá platila. Opäť klamala! Ak by si ktokoľvek pozrel zmluvu, podľa nej mala pani Remišová a jej ľudia možnosť spoty neprevziať vo verziách, ako boli dodané alebo ich dať prepracovať. Prebrala ich 24. apríla 2020 a faktúru za ne zaplatila 11. mája. Dôkaz je tu (posledný riadok, prvá strana).

KLAMSTVO TRETIE:

Pani Remišová a jej ľudia dali pred tlačovkou videá zostrihať. Pani Remišová to v relácií na Telo odmietla, ale samozrejme, že mám aj dôkaz.

 

Značky: