Nechajme sa prekvapiť, čo pre nás táto mladá značka pripravila tentokrát.

Realme iba pred pár dňami uviedlo na trh model 9i a dnes oficiálne potvrdilo, že 16. februára predstaví nové modely série 9 Pro. Uvedenie série prebehne v globálnom meradle, takže sa čoskoro dozvieme, čo si pre nás Realme pripravilo tentokrát. Celú udalosť bude možné sledovať prostredníctvom oficiálnych účtov spoločnosti na Facebooku a YouTube.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že pod označením Realme 9 Pro sa ukrýva iba jeden smartfón, avšak opak je pravdou. Samotné Realme v upútavke spomína „sériu„, ktorá bude predstavená 16. februára, takže aj na základe tejto komunikácie je jasné, že uvidíme viac ako iba jeden smartfón. 

Realme 9 ProZdroj: GSMArena
Realme 9 Pro

Spoločnosť už skôr informovala, že predstaví aj verziu 9 Pro+, ktorá bude mať vo svojej výbave čipset Dimensity 920 5G, AMOLED displej s rozlíšením 1080 × 2400 pixelov, snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji, monitor srdcového tepu a tri fotoaparáty na zadnej strane. Hlavnému fotoaparátu nebude chýbať optická stabilizácia a rozlíšenie 50 Mpx, pričom použitý senzor je Sony IMX766.

Model Realme 9 Pro+ bude dostupný v dvoch farebných verziách, zelenej a modrej. Zaujímavá je práve druha spomínaná, pretože podporuje technológiu Light Shift, čiže na základe intenzity dopadajúceho svetla bude meniť odtieň zo svetlomodrej na červenú ako chameleón.

Ďalším v poradu bude model Realme 9 Pro, od ktorého sa očakáva, že bude takisto podporovať Light Shift dizajn. Pri tomto modeli bude namiesto čipsetu Dimensity použitý čip od Qualcommu Snapdragon 695 5G.

Keďže do 16. februára zostáva iba niekoľko dní, tieto smartfóny strednej triedy sú doslova predo dvermi. Sami sme zvedaví, kam sa Realme posunulo a aké vylepšenia prinesie oproti aktuálnemu Realme 8 Pro.

Technické parametre modelov Realme 9 Pro si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.