Honor 6X sa u nás začne predávať na prelome februára a marca.

Honor 6X je novinka značky Honor, ktorá spadá do segmentu strednej triedy. Telefón bol pôvodne predstavený koncom minulého roka pre čínsky trh. Európsku a americkú premiéru si odbil na výstave CES 2017 v Las Vegas. Novinka zatiaľ nie je na našom trhu v predaji, stať by sa tak malo už čoskoro. Najnovšie informácie hovoria o dostupnosti na prelome mesiacov február a marec, pričom očakávaná cena je do 259 eur. Je možné, že bude o pár eur nižšia, nakoľko na CESe oznámená cenovka bola 249 eur, avšak aj keď bude o niečo vyššia, nemala by prekročiť už spomínanú hranicu 259 eur. Hovoríme o verzii s výbavou 3 GB RAM / 32 GB.

Honor 6X sme mali možnosť prednostne testovať vďaka našej účasti na výstave CES. Honor priamo po predstavení poskytoval testovacie telefóny, vďaka čomu sme mali aj na samotné testovanie nadštandardnú dobu. Honor 6X sme testovali v približne rovnakom čase ako novinku Moto M, ktorú nielen kvôli takmer identickej cenovke považujeme za priamu konkurenciu. Aj kvôli tomu je v recenzii niekoľko porovnaní oboch zariadení.

Dizajn telefónu neohúri, ale ergonómia je výborná. Foto: Ondrej Weinberger

Výborná ergonómia a kovové telo

Honor 6X má dizajn, ktorý pripomína vlajkovú loď z roku 2015, model Honor 7. Na tento telefón sa podobá najmä kombináciou dvoch farieb a spracovaním konštrukcie. Pri pohľade na bočnú hranu si všimnete dve časti vonkajšej konštrukcie – kovový chrbát a rám okolo displeja. My sme mali k dispozícii zlatý model, ktorý kombinuje zlatý chrbát a biely rámik displeja. K dispozícií je aj variant strieborný chrbát / biely rám displeja a model s kombináciou farieb šedá / čierna.

Čím sa však novinka od Honoru 7 odlišuje, je spracovanie zadnej časti konštrukcie. Chrbát má zaoblené bočné hrany, vďaka čomu sa drží v ruke naozaj pohodlne. Na dotyk pôsobí tenším dojmom, ako je skutočná hrúbka 8,2 mm. Takmer rovnakú hrúbku má aj Moto M, avšak Honor 6X pôsobí menej masívnym dojmom a lepšie sa drží v ruke. Lenovo pritom udáva hrúbku 7,85 mm, takže z hľadiska čísiel by to malo byť naopak. Moto M je však na pohľad odolnejšie zariadenie. Za celkovú ergonómiu Honor chválime, telefón v tomto smere vyniká nielen v rámci strednej triedy.

Honor 6X je dostupný v troch farebných variantoch

Samotný dizajn však neprekvapí. Kovový chrbát sa postupne stáva samozrejmosťou a rovnako aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na chrbte. Nad snímačom sa nachádza duálny fotoaparát. Na bočných hranách nájdete tlačidlá na zapnutie / vypnutie a ovládanie hlasitosti. Nechýba hybridná Dual SIM šachta, ktorá umožňuje používať dve Nano SIM karty súbežne alebo kombináciu Nano SIM a microSD karty. Na tele sa nachádza aj 3,5 mm jack a micro USB konektor. Škoda, ocenili by sme USB-C port.

Počas posledných dní ste možno zaznamenali video, ktoré koluje internetom. Jeden YouTuber testoval odolnosť Honoru 6X v extrémnych podmienkach a telefón z hľadiska odolnosti v jeho videu príliš neexceluje. My sme smartfón používali bežným spôsobom, nesnažili sme sa zistiť, čo vydrží a po mesiaci používania nemáme pripomienky. Na chrbte zariadenia nemáme zatiaľ žiadne škrabance, pozornosť pútajú iba odtlačky prstov, ktoré je potrebné sem-tam utrieť.

Snímač odtlačkov prstov je rýchly a spoľahlivý. Na chrbte zatiaľ škrabance nemáme, šmuhy po odtlačkoch je však treba sem-tam utrieť. Foto: Ondrej Weinberger

Recenzia je rozdelená do piatich častí:

1. strana: dizajn a konštrukcia
2. strana: výkon a operačný systém 
3. strana: výdrž batérie a fotoaparát
4. strana: ukážkové fotografie a porovnanie s iPhone 6s Plus
5. strana: verdikt

1 2 3 4 5

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit