Inovovaný smartfón pre modérov. Jedným z hlavných dôvodov na kúpu tohto smartfónu je totiž podpora Moto Mods.

Ak nepotrebujete tento typ telefónu alebo vás nezaujíma pripájanie doplnkov k zadnej strane (napríklad vo forme batérie alebo JBL reproduktora), siahnite po modeli Motorola moto g6 Plus. Mohol by sa vám páčiť viac. Testovali sme ho a tu je naša detailná recenzia.

Na pohľad výborný smartfón, super tenké telo nás zaujalo, rovnako aj celková práca s ním. Aj toto je vynikajúci príklad, ako čistý Android a CPU strednej triedy Snapdragon 636 spravia z telefónu veľmi rýchle zariadenie.

Telefón pokračuje v nastolenej tradícii a zatiaľ je bez výrezu. Na rozdiel od minulej generácie má displej nový pomer strán a zaoblené rohy. Podstatné rozdiely nájdete v tabuľke nižšie.

Generačný rozdiel

Model telefónumoto z2 Playmoto z3 Play
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]4 / 644 / 64
ProcesorSnapdragon 626, 8-jadrový, max. 2,2 GHzSnapdragon 636, 8-jadrový, max. 1,8 GHz
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]5,5 / 1080 × 1920, 16:96 / 1080 × 2160, 18:9
Hlavný / predný fotoaparát12 Mpx F1.7 / 5 Mpx F2.212 Mpx F1.7 + 5 Mpx / 8 Mpx F2.0
Batéria3000 mAh3000 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]156 × 76 × 6 / 145157 × 77 × 7 / 152

Prečítajte si ďalšie recenzie smartfónov Motorola moto

  1. Recenzia Motorola moto e5: Lacný smartfón s dobrou výdržou. Cena: 149 EUR
  2. Recenzia Motorola moto g6: Má všetko, čo potrebujete a ešte aj dobre fotí. Cena: 249 EUR
  3. Recenzia Motorola moto g6 Plus: V novom tele silný duch. Cena: 299 EUR

Operátori

V súčasnosti nie je smartfón ponuke žiadneho operátora na Slovensku. Od 16. júla si ho môžete kúpiť vo farbe Deep Indigo (rovnako, ako na našom testovacom modeli) v internetovom obchode Alza.

Konštrukcia a hardvér

Z profilu má telefón len 6,75 mm. Inými slovami je super tenký. Až teda na vystupujúci fotoaparát. Je to pevný prvok a aj užitočný. Telefón sa ľahšie zoberie zo stola, ako keby bol úplne plochý. A takisto je tento prvok potrebný na aretáciu doplnkov Moto Mods. Majú totiž kruhový výrez, ktorý zaplní fotoaparát na tele moto z3 Play a v spodnej časti klasicky magnetické konektory.

Sú veľmi pevné, argumentovať, že z telefón stratíte nejaký Mod je zbytočné. Zadná strana je ako dymové zrkadlo. Žiadne super odlesky a meniace sa farby. Toto vyhotovenie krytu sa nám tiež páči. Možno nie je tak efektné, ako majú iní výrobcovia, ale dobre sa v ňom vidíte. Duálny fotoaparát v konfigurácii 12 + 5 Mpx je doplnený o dvojtónový blesk.

Nový pomer strán a väčší displej si žiadal presunutie snímača odtlačkov. Ten je teraz na boku po vzore niektorých smartfónov Sony. Tu ale výrobca nezvolil najlepšie umiestnenie. Je príliš vysoko a prakticky sa ho stále dotýkate palcom. Snímač odtlačkov nám komplikoval celkové používanie smartfónu.

Najmä teda vtedy, keď sme chceli vypnúť displej a vložiť ho do vrecka. Kým sme ho tam vložili, omylom sme sa palcom dotkli snímača a do vrecka putoval odomknutý.

Po vytiahnutí sme mali x rozpísaných emailov, zapnutých aplikácií, neraz bohužiaľ aj aktivovaný letecký režim alebo vypnuté dáta. Všetko náhodnými dotykmi, keď sme si mysleli, že je telefón zamknutý.

Tlačidlá hlasitosti sú ešte vyššie ale ovládajú sa dobre. Tlačidlo na vypnutie je na druhej hrane, na to sme si subjektívne museli chvíľu zvykať. Je šrafované a to sme ocenili. Telefón je totiž tak tenký, že niekedy máte problém rozoznať akou stranou ho máte otočený.

Po hmate tlačidiel a ich rozmiestnení to spoľahlivo spoznáte.

Predná strana nie je ničím vyslovene zaujímavá. Zaoblené sklo displeja mohlo byť nalepené inak. Do tenkej línie medzi hlinkovým rámom a sklom sa bude usádzať prach. My sme ho tu mali tiež. Nie je priveľmi viditeľný ale pri bližšom pohľade ho tam určite budete mať.

Chýba audio konektor a na spodnej hrane je len USB-C konektor. V balení je nabíjačka TurboPower. Rýchle nabíjanie sme ocenili. V balení je ale aj redukcia z USB-C na 3,5 mm audio jack. To nás potešilo a výrobcu za tento prístup chválime.

Povrch smartfónu má na sebe tzv. P2i nano coating. Je to špeciálna vrstva na odpudzovanie vody.

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a hardvér
  2. Výbava, výkon, systém
  3. Fotografovanie a video
  4. Verdikt a technické parametre‎

1 2 3 4 5

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.