Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Online turnaj Red Bull Ultimátny Hráč už budúci týždeň odštartuje svoju tretiu časť a do obývačiek tentoraz prinesie obľúbenú hru FIFA 20. Kvalifikácie začínajú v utorok 28. apríla 2020 a zapojiť sa môžu hráči zo Slovenska aj Česka. Do súboja sa už stihli zaregistrovať aj slovenskí futbalisti Patrik Hrošovský a Peter Pokorný, ktorí vo voľnom čase radi hrajú práve FIFA a majú ju slušne natrénovanú. Možno sa v kvalifikácii postavíte práve proti niektorému z nich.

Felipe Gabriel - Red Bull Content Pool

Felipe Gabriel – Red Bull Content Pool

Patrik Hrošovský, ktorý hrá za belgický Genk, si v týchto dňoch čas vypĺňa tréningom, prechádzkami a dobrými seriálmi, no okrem toho mu ostáva priestor aj na PlayStation. Sporadicky si zahrá Last of Us alebo Uncharted, ale jeho obľúbenou hrou je jednoznačne FIFA. Aj vo svojom výbere klubov a hráčov má jasno: „Rád hrávam proti kamošom, aby to bolo trošku vyhecované a často volím Manchester City prípadne PSG. Vysnívanú 11-ku skúsim takto: Ederson, Walker, Thiago Silva, Van Dijk, A. Davies, De Bruyne, Fabinho, Toni Kroos, Mbappe, Ronaldo, Messi.“

Peter Pokorný, ktorý pôsobí v rakúskom FC Red Bull Salzburg, sa zotavuje zo zranenia, takže najviac času aktuálne venuje rehabilitácii, strečingu, rodine a priateľke. Aj jemu však občas ostane priestor na PS4 a zatiaľ čo už skúšal GTA alebo COD, tvrdí, že FIFA ostáva jeho favoritom: „Rád hrám online s kamarátmi. V poslednom čase ma dosť chytil aj Ultimate Team, ale keď som s niekým, tak si zahráme 1 na 1.“ Čo sa obľúbených herných tímov týka, tak Peter má podobných favoritov ako Patrik: „Najviac hrávam za Man City alebo PSG, aj keď som fanúšikom Barcelony, ale s týmito dvomi tímami mi to ide najlepšie. S vysnívanou 11-kou by to bolo na dlhšiu debatu, lebo je tam naozaj veľa možností, ale bol by to samozrejme mix tých najlepších. Obľúbeným hráčom je Frenkie de Jong alebo Kevin de Bruyne.“

VIAC O TURNAJI RED BULL ULTIMÁTNY HRÁČ

Celý kolotoč, ktorý sa skladá z piatich samostatných turnajov a pätnástich herných dní, odštartoval strategickou mobilnou hrou Clash Royale (CR), na ktorú nadviazala battle royale FPS hra PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). Tretím herným titulom je jednotka medzi futbalovými simulátormi, FIFA 20. A na záver to bude dvojica rivalov česko-slovenskej e-sportovej scény: taktická strieľačka Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) a MOBA hra League of Legends (LoL).

Red Bull Ultimátny Hráč sa hrá systémom 1 proti 1. Každý turnaj má vlastný prize pool 750 € aj víťaza. V každej hre sú dve kvalifikácie, z ktorých do finálového turnaja postupuje TOP 16 hráčov. Gameri, ktorí sa zúčastnia dvoch a viac turnajov a umiestnia sa v TOP 64, budú na základe získaných bodov zaradení do ultimátneho rebríčka. Celkovým víťazom sa stáva ten, kto po odohraní všetkých piatich hier obsadí prvé miesto. Okrem nekonečnej slávy vyhrá prelet v akrobatickom lietadle s Red Bull Flying Bulls, herný notebook ROG Zephyrus G14 a 200 € poukážku na nákup v progamingshop.sk.

Registráciu, rozpis turnajov a ďalšie informácie nájdete na REDBULL.SK/HRAC.

Značky: