Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od zmeny cestovných poriadkov k 26. februáru rozšíri RegioJet počet spojov na trase Košice – Praha a späť. K existujúcim dvom spojom RegioJet v každom smere pribudne tretí spoj. Po novom sa tam k jednému dennému a jednému nočnému vlaku pridá aj spoj, ktorý bude z Košíc vychádzať v skorých ranných hodinách a do Prahy príde na obed.

V opačnom smere bude vypravený z Prahy poobede, pričom do Košíc bude mať príchod krátko pred 23. hodinou v noci. Zo strany správcu železničnej infraštruktúry ŽSR už bola RegioJetu potvrdená kapacita dopravnej cesty.

Nový spoj Košice – Praha a spať bude mať odchod z Košíc denne o 4.03 a príchod do Prahy hl. n. o 12.12 hod. V opačnom smere bude tento spoj mať odchod z Prahy hl. n. o 14.44 a príchod do Košíc o 22.44 hod.

Na slovenskom území budú mať nové spoje Košice – Praha a späť zastávky okrem Košíc v Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Vrútkach, Žiline a Čadci. Aj po odchode dopravcu RegioJet z trasy Bratislava – Košice tak ostane zachované vnútroštátne spojenie napríklad medzi Žilinou a Košicami vlakmi RegioJet 3× denne v každom smere.

RegioJet je najväčším železničným dopravcom na trase Košice – Praha a späť. Aktuálne svojimi vlakmi, ktoré premávajú so ziskom výhradne na komerčné riziko bez akéhokoľvek príspevku štátu prepravuje denne na tejto trase 2000 – 2500 cestujúcich.

Ceny za cestovný lístok na trase Košice – Praha sa začínajú na úrovni 10 eur a cestujúci majú v tejto cene zahrnutý všetok servis vrátane balenej vody, kávy zadarmo v neobmedzenom množstve počas celej jazdy, pripojenie k vysokorýchlostnému Wi-Fi internetu a dennú tlač. Okrem cestovného lístka je vždy súčasťou  aj miestenka a ďalšie služby.

Vo vlakoch sú radené aj vozne Astra s individuálnymi obrazovkami v sedadlách s ponukou filmov, hudby a ďalšieho obsahu. Najmenší cestujúci môžu počas jazdy využiť aj detskú herňu s ponukou filmov, ako je Krtko a pod. V nočnom vlaku sú radené aj spacie vozne. K vlakom sú zavedené aj spoje nadväznej autobusovej dopravy v smere Prešov, Bardejov, Svidník, Humenné, Vranov nad Topľou, Michalovce atď.

Súhrnný prehľad odchodov a príchodov vlakov RegioJet na trase Košice – Praha a späť

Košice  odchody:          4.03                 8.00                 21.22

Praha hl. n. príchody:    12.22               16.12               5.58

Praha hl. n. odchody:    7.44                 14.44               21.44

Pozrite si aj: 

ZSSK nahradí RegioJet. Lístky na vlak sa budú dať kúpiť aj cez mobilnú aplikáciu, najneskôr v júni

Značky: