Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová generácia ultrarýchlych ekologicky efektívnych podnikových atramentových tlačiarní je tu: WorkForce Enterprise.

Táto rýchla farebná kancelárska tlačiareň formátu A3 s rýchlosťou 100 obr./min určená pre celé firemné oddelenie má výhody, ktoré môže ponúknuť iba atramentová technológia – poskytuje riešenie s nízkou spotrebou energie a spotrebného materiálu za cenu firemnej laserovej kopírky.

Tlačiareň WorkForce Enterprise WF-C20590 dopĺňa verzia s rýchlosťou 75 obr./min, model WFC17590. Obe sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby kancelárskej tlače na oddeleniach aj v stredných a malých firmách, najmä tých, ktoré majú vysoké nároky na kvalitu tlače aj pri nárazovo vysokých objemoch.

Za účelom zvýšenia kvality tlačiarne spoločnosť Epson pridala niekoľko technologických inovácií: samoopravujúcu sa tlačovú hlavu, aby nedochádzalo k výskytu pásov či pruhovaniu, alebo elektrostatický prenosový pás na udržanie kvality pri vysokej rýchlosti. Táto nová technológia navyše predstavuje krok vpred v ekologickom výkone, pretože znižuje spotrebu energie až o úžasných 96% v porovnaní s laserovou tlačiarňou s rovnakou rýchlosťou, takže nepotrebuje zvláštny zdroj napájania.

Marcel Divín, Branch Office Manager Epson CZ&SK, hovorí: „Tlačiareň WorkForce Enterprise znižuje ekologický dopad tlače tým, že ponúka riešenie s nízkou spotrebou energie, nižšiu spotrebu materiálu, a pritom dosahuje pozoruhodnú rýchlosť tlače vo vysokej kvalite. Tento rad má oveľa menej súčiastok než porovnateľné laserové multifunkčné zariadenie, čo znamená vyššiu spoľahlivosť a významné zníženie množstva výpadkov z prevádzky.

Vedeli sme, že máme niečo špeciálne hneď, ako sme tlačiareň WorkForce Enterprise uvideli v laboratóriu, ale až reakcie predajcov po celej Európe potvrdili skutočne revolučnú podstatu tohto nového radu. Vzali sme tento model na cestu po mestách po celej Európe – do Prahy, Lille, Atén, Helsínk a ďalších, aby sme získali kľúčovú spätnú väzbu. Vďaka tomu sme mohli, vytvoriť najlepší možný produkt Epson.“

Efektivita spotreby nemá negatívny dopad na výkon. Atramentová tlačová hlava v sériovom usporiadaní, ktorá pracuje pri vysokej rýchlosti a poskytuje vysokú kvalitu tlače je navrhnutá na škálovateľnej technológii, ktorú spoločnosť Epson prvýkrát použila v priemyselných systémoch, ako sú veľkoobjemové tlačiarne štítkov.

Pozoruhodná nová podoba tlačovej hlavy v sériovom usporiadaní, ktorá je široká len 43 mm a obsahuje približne 33,5 tisíc trysiek, poskytuje detekciu chybného nanesenia a technológiu variabilnej veľkosti kvapky za účelom predchádzania výskytu pásov alebo pruhovania. Táto kompaktná, ale neuveriteľná úroveň detailov nie len zvyšuje výkon, ale tiež dodáva rýchlosť a spoľahlivosť pre vysoko produktívne tímy, kde výpadok neprichádza do úvahy. Dokonalá symbióza výkonu a efektivity.

Voliteľná jednotka WorkFlow Enterprise Finisher s maximálne 5350 listami papiera na vstupe s voliteľným podávačom papiera, zošívačkou a stohovačkou na 4000 listov pre zlepšenie efektivity umožňuje automatickú úpravu dokumentov, čím šetrí čas i úsilie. Navyše sú tieto modely kompatibilné so širokou škálou riešení a sú určené na tlač a skenovanie z inteligentného mobilného zariadenia, čo je pre používateľov efektívne. Nástroje a software, napr. Email Print for Enterprise, Epson Print Admin a Document Capture Pro, pridávajú ďalšie funkcie – viac ako len tlač a skenovanie.

Model WF-C20590 bude možné zakúpiť od júna 2017.

Hlavné vlastnosti:

 • K dispozícii modely s rýchlosťou 75 str./min a 100 str./min
 • Vysokorýchlostné duálne skenovanie (jednostranné/obojstranné): 60/110 obr./min
 • Nízky príkon – 320 W (môže dosahovať až 180 W)
 • Základný výstup 600×1200 dpi – vysoká kvalita tlače až do 600×2400 dpi
 • Farebný formát až SRA3 pomocou viacúčelového zásobníka
 • Príprava na riešenie Epson Open Platform
 • Vysokokapacitné zásobníky atramentu: K = 2 × 50K, CMY = 50K
 • Pigmentové atramenty DuraBrite
 • 9 palcový farebný dotykový displej
 • Maximálny vstup papiera 5350 listov (80 g/m2) s voliteľným podávačom papiera
 • K dispozícii jednotka finišeru na 4000 listov so stohovaním a zošívaním
 • Technológia kontroly trysiek (NVT) a nahradenia tlačových bodov zaisťuje konzistentné výtlačky
 • Elektrostatický prenosový pás zaisťuje, že je papier pri tlači úplne rovný
 • Kompatibilita s tlačovými jazykmi vrátane PDL (PCL 5/6, PostScript 3, PDF), ESC/PRaster

Značky: