V čele nového investičného kola stojí fond TCV. Do investícií sa zapojili aj ďalší doterajší investori. Investícia posunula valuáciu spoločnosti na úroveň 5,5 miliardy amerických dolárov. Revolut sa tak stal jednou z najhodnotnejších fintechových spoločností sveta.

Nová investícia bola dohodnutá v dobe, kedy dopyt po službách Revolutu narastá a kedy má firma za sebou finančne úspešný rok. V roku 2019 Revolut zvýšil počet zákazníkov o 169 %, a počet denných užívateľov narástol o 380 %. Obrat v roku 2018 narástol o 354 %.

Investícia bude využitá na zdokonalenie zákazníckych skúseností a posilnenie pozície Revolutu na trhoch, kde Revolut v súčasnosti pôsobí, a to ako medzi koncovými užívateľmi, tak aj firemnými zákazníkmi. Revolut sa zameria tiež na rozvoj produktov, aby bolo pre užívateľov atraktívne používať ho na každodennej báze. V budúcnosti sa firma plánuje zamerať tiež na oblasť pôžičiek pre firmy aj fyzické osoby, ďalej na rozširovanie sporiacich účtov s vysokými úrokmi za hranicami Veľkej Británie, a tiež na ďalšie zdokonaľovanie zákazníckych skúseností a rozširovanie bankových služieb v Európe.

Revolut sa bude naďalej zameriavať na ďalší rozvoj svojich úspešných kariet Premium a Metal, ktorých vydal v porovnaní s rokom 2018 o 154 % viac. S používaním kariet Premium a Metal sú spojené rôzne benefity ako napríklad neobmedzené zmeny cudzích mien, prístup do letiskových salónikov, bezplatné obchodovanie s akciami a cestovné poistenie.

Revolut bude naďalej investovať aj do náborových aktivít. Firma v súčasnosti zamestnáva cez 2 000 ľudí a minulý rok prijala na seniorné pozície radu nových odborníkov. Medzi nimi bol napríklad Martin Gilbert, bývalý Co-Chief Executive ze Standard Life Aberdeen, ktorý nastúpil na pozíciu Chairman of the Board. Z Deloitte prišla Caroline Britton, ktorá sa spolu s Brucom Wallacom, bývalým CEO Silicon Valley Bank, stala Non-Executive Director.

Nik Storonsky, zakladateľ a CEO Revolutu k novej investícii povedal: „ Našim cieľom je postaviť globálnu finančnú platformu – jednotnú aplikáciu, v ktorej naši zákazníci môžu spravovať svoje financie. Táto investícia dokazuje vieru investorov v tento model. Našim cieľom do budúcnosti je rozšíriť naše bankové služby v Európe, navýšiť počet ľudí, ktorí účet od Revolutu každodenne používajú a mieriť k ziskovosti. TCV má dlhoročné skúsenosti s podporou firiem, ktoré po celom svete menia odbory, v ktorých pôsobia. Sme radi, že sa partnerom pre ďalší rozvoj našej platformy stali práve oni.

John Doran, generálny partner v TCV k investícii dodal: „Sme radi, že sme mohli spojiť sily s celým tímom Revolut a ľuďmi ako Nik a Vlad. Revolut používa najmodernejšie technológie a neustále sa snaží, aby skúsenosť zákazníkov s jeho službami bola na podstatne lepšej úrovni ako v klasických bankách. Tešíme sa, že podporíme tím na ich ceste, na ktorej konci bude Revolut jedna z najväčších  finančných služieb na svete.“

Značky: