Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Riot Games, tvorca popredných herných a esportových titulov, uzavrela rozsiahle partnerstvo s HP Inc., globálnym technologickým lídrom, stojacim za hernými značkami OMEN a HyperX. Toto spojenectvo prinesie hráčom na celom svete nové herné a esport zážitky.

„Sme nadšení z novej spolupráce s Riot Games, s ktorými nás spája transformačná sila partnerstva a inovácií,“ povedala Josephine Tan, senior viceprezidentka a prezidentka hernej divízie spoločnosti HP Inc. „Toto spojenectvo, ktoré má potenciál zmeniť herné prostredie, prepája najmodernejšie technológie s hernou spoločnosťou, ktorá sa zameriava na hráčov viac ako ktokoľek iný. Spoločne sme odhodlaní poskytovať vývojárom, hráčom a profesionálom po celom svete bezkonkurenčné herné zážitky.“

Nová spolupráca prináša nové obzory

V úlohe oficiálneho technologického partnera Riot Games umožní táto spolupráca spoločnostiam OMEN a HyperX osloviť vysoko angažované hráčske publikum Riot. Cieľom je poskytnúť najlepší hardvér a technologické riešenia vo svojej triede, ktoré podporia zážitky z hier od Riot Games – u miliónov hráčov hrajúcich po celom svete aj v rámci populárnych celosvetových akcií ako LoL Esports (League of Legends), VCT (VALORANT) a TFT Esports (Teamfight Tactics). Okrem toho bude nové partnerstvo znamenať spoluprácu na vývoji nových herných produktov, technických inovácií a marketingových kampaní, ktoré hráčom po celom svete spríjemnia hranie a esport.

„Cieľom spoločnosti Riot Games je stať sa najviac „player-focused“ hernou spoločnosťou na svete. Partnerstvo so spoločnosťou HP nám umožní ísť ešte ďalej vo vývoji zážitkov, ktoré nadchnú našich hráčov,“ povedal John Needham, prezident divízie Esports v spoločnosti Riot Games. „Ako progresívny technologický líder je HP perfektným partnerom, s ktorým môžeme spolupracovať, a my sa veľmi tešíme, až sa podelíme o to, čo naše dva tímy pre hráčov vytvoria.“

OMEN a HyperX budú súčasťou esportových turnajov

Riot Games Esports sa rozrástla na celosvetovo uznávanú športovú značku, pričom LoL Esports si udržuje pozíciu najpopulárnejšieho titulu na svete. VALORANT Champions Tour (VCT) sa zároveň stala najrýchlejšie rastúcou akčnou strieľačkou a s s TFT Esports začala nové osobné esportové turnaje.

Značky OMEN a HyperX budú podporovať LoL Esports, VCT a TFT Esports na všetkých globálnych akciách, vrátane digitálnych a lokálnych aktivít pre fanúšikov. V roku 2024 budú tieto značky zabezpečovať hardvér na všetky globálne akcie Riot Games Esports v hrách LoL Esports, VCT a TFT Esports svojím oceňovaným radom herných počítačov, monitorov a vybraných periférií.

Výhody nielen pre profesionálov

Partnerstvo je vedené spoločným cieľom poskytnúť hráčom dokonalý herný zážitok s hernými titulmi a produktami novej úrovne. OMEN, HyperX a Riot budú spoločne vyvíjať produkty určené špeciálne pre Riot Games Esports. OMEN a HyperX budú mať možnosť exkluzívne využívať duševné vlastníctvo Riot Games z hier League of Legends, VALORANT a Teamfight Tactics pri marketingu svojich produktov na významných priemyselných akciách a konferenciách.

Podrobnosti o spoločne vyvíjaných herných produktoch budú oznámené v budúcnosti. Integrácia značiek OMEN a HyperX do globálnych akcií Riot Games Esports bude mať premiéru počas VALORANT Masters Madrid, prvého globálneho turnaja Riot Esports v roku 2024.

Značky: