Samsung chce spôsobiť revolúciu v obraze. Videli sme zahnutý televízor aj The Frame TV na stenu a s ich OLED technológiou sa mu bude dariť.

OLED má viacero výrobcov. Samsungové Quantum Dots budete spoznávať cez vylepšenú technológiu zvanú QLED. Kvalita obrazu však nie je jediné, čím chce Samsung zaujať. Na túto tému sme sa rozprávali s viceprezidentom pre segment displejov v Samsung Electronics Európe, Michaelom Zöllerom.

Dobre vedel, že aj na Slovensku máme fabriku a že TV sa vyrábajú u nás v Galante.

Na otázku, akú TV by si kúpil, ak by nemohla byť od Samsungu, odpovedať nechcel. 😊

Prečo by si mal zákazník kúpiť TV od Samsungu?

Na prvom mieste je kvalita obrazu. Tá je v novej sérii QLED TV citeľná a poznáte ju na prvý pohľad.

Dobre teda, okrem obrazu?

Ak teda vynecháme obrazovú stránku, je tu technologická stránka vylepšení do najmenšieho detailu. A pokojne môžeme začať diaľkovým ovládačom. Ten je nielen radikálne iný, prispôsobuje sa na základe toho, čo je k TV pripojené a aký vstup sme zvolili. Netreba ho nijako učiť, všetko sa naučí priamo z TV.

Tam je totiž súprava inteligentných funkcií, ktoré automaticky nastavia ovládač. A to nemám na mysli len veci našej značky. K TV môžete pripojiť hernú konzolu, DVD prehrávač a ovládač bude fungovať správne. Multifunkčné tlačidlá s vyklápaním nahor a nadol ovládajú napríklad hlasitosť a programový kanál.

Zakrivená alebo rovná?

Záleží od zákazníka. Podľa nášho prieskumu má 30% zákazníkov TV pripevnenú na stene. Avšak 70%, teda zvyšok, by si želalo mať TV na stene. Obávajú sa však montáže, spôsobu vedenia káblov z TV na príslušenstvo a niektorí aj vyššieho zahrievania. To však nebude tak kritické. Totiž naša The Frame séria používa špeciálny spôsob rámu a prichytenia na stenu. Vyriešili sme odvod tepla a vedenie káblov.

Tieto TV ale nie sú s displejmi QLED. Je tu LED technológia z roku 2016 vylepšená o  technológiu Signature Display pre vernejšie farby. The Frame séria je určená na prevádzku 24/7, ideálne všade tam, kde musia bežať neustále, napríklad v hoteloch.

Prečo sa séria volá The Frame?

Keď si pozriete jej dizajn, je takmer na nerozoznanie od klasického obrazu na stene. A Frame preto, lebo každý si môže vybrať vlastný rám. Presne ako na zavesených obrazoch. Samsung totiž nepovažuje televízor za obyčajné zariadenie, ale chce ho povýšiť na úroveň umenia. To, že ide o TV na prvý pohľad rozoznáte len pomerom strán, ktorý bude iný od zavesených obrazov na vašej stene.

TV od Samsungu je vľavo

Invisible cable solution voláme riešenie, ktoré prepája optickým káblom zvyšok príslušenstva. Ten už je na zemi a netreba sa obávať káblov trčiacich z TV. Náš optický kábel umožní až na dĺžku 15 metrov prepojiť 4 zariadenia a prenášať obraz do rozlíšenia 4K. Uchytenie na stenu je tak, aby nevznikla medzera medzi rámom TV a stenou. Zvládnete ho za 15 minút.

Čo ešte Frame séria dokáže?

To, že vyzerá ako obraz by bolo pochopiteľne málo. Okrem toho, že poskytuje prvotriedny obraz a všetky inteligentné funkcie, ktoré zákazník očakáva, má niečo navyše. Je ním pohybový senzor. Ten zistí, či je niekto v miestnosti a ak nie TV sa vypne. Neviem presne povedať na akú vzdialenosť funguje ale určite 5, 10 metrov.

Pokojne môže byť vo veľkej miestnosti. Teplo sa odvádza zo spodnej časti rámu, čo je hlavný rozdiel oproti ostatným TV, ktoré majú odvod z pochopiteľných dôvodov v hornej časti. Po príchode do miestnosti sa TV sa už automaticky nezapne.

The Frame bude dostupná už od konca mája. V prvej vlne sa ale nebudú predávať u nás, hoci sa vyrábajú na Slovensku.

Aké uhlopriečky sú najpopulárnejšie?

Závisí od najmä od segmentu. Vo všeobecnosti sa dá hovoriť o tom, že najviac predávané sú v rozmere 40“.

Pre zákazníka je dôležitá aj cena. Čo zákazník, ktorý chce väčšiu TV ale s horšou výbavou?

Pri Samsungu platí, že zákazník neprichádza o žiadne z prioritných kritérií, akým je napríklad kvalita obrazu. V tomto má jednoduché rozhodovanie, pretože vždy dostáva špičkovú kvalitu. Rozdiel je potom len vo výbave navyše, nikdy sa však nepodlieza firmou stanovená hranica kvalitatívnych parametrov.

Ale áno, sú zákazníci, ktorí chcú presne toto a rozhodujú sa aj na základe ostatných parametrov. Vo výsledku dostanú väčšiu uhlopriečku za nimi akceptovateľnú sumu.

Prečítajte si:

Centrum Paríža ovládli televízory zo Slovenska (doplnené)

Značky: