Posledný únik odkazuje na čipsety MediaTek v sérii Galaxy S25, treba to však brať s rezervou.

Modelový rad Samsung Galaxy S25 príde na trh až začiatkom budúceho roka. Dovtedy ešte očakávame predstavenie ďalších atraktívnych modelov aj vyšších kategórií, medzi ktoré je nutné zaradiť sériu skladateľných modelov. Tie sa ukážu na konferencii Unpacked, ktorá sa uskutoční 10. júla v Paríži. Niektorí leakeri sa ale už sústreďujú na ďalšiu generáciu modelov Galaxy S, ktorá bude prinajmenšom zaujímavá.

Podľa niektorých dohadov by mali modely zo série Samsung Galaxy S25 vsadiť viac na čipsety od spoločnosti Qualcomm. Iné leaky však poukazujú na väčšiu integráciu čipsetu Exynos 2500 a tiež možnosti, že sa Samsung pozrie aj po alternatívnych čipsetoch. Dôvodom má byť vysoká cena Snapdragonu 8 Gen 4.

Samsung Galaxy S25 môže byť nositeľom nového MediaTeku

Nie je žiadnym tajomstvom, že čipsety od spoločnosti Qualcomm sú jednoducho drahé. Čipset Snapdragon 8 Gen 3 pritom stál približne 190 – 200 amerických dolárov, pričom odhady pre Snapdragon 8 Gen 4 tiež nie sú priaznivé. Jeho cena by sa mohla navýšiť až o 30 %, čo by znamenalo výrazné zvýšenie nákladov na výrobu vlajkových lodí. Samsung tak má zvažovať alternatívne riešenia, aby modely zo série Galaxy S25 mohli zostať aspoň trochu dostupné pre širokú škálu záujemcov.

Galaxy S24 UltraZdroj: TOUCHIT.sk
Galaxy S24 Ultra

Jedným z riešení má byť Exynos 2500. Čipsety Exynos pritom nie sú také populárne medzi používateľmi. Dôvodom je to, že verzie vlajkových lodí Samsungu dodávané do USA sú vybavené výkonnejším Snapdragonom zatiaľ čo v Európe máme k dispozícii len verzie s Exynosom. Ďalšia verzia čipsetu Exynos 2500 by mala byť výkonnejšia, no stále nie natoľko, aby porazila nový Snapdragon.

Zaujímavé sú však tvrdenia leakerov, ktorí poukazujú aj na možnosť využitia čipsetov MediaTek v sérii Galaxy S25. Samsung má údajne zvažovať aj túto možnosť, no nevidíme ju zatiaľ ako reálnu. Aj keď tu táto možnosť stále je, treba ju brať s rezervou. Čipsety MediaTek pritom je možné nájsť aj v smartfónoch od Samsungu, no v nižších triedach, nie vlajkových lodiach.

Zdroj: androidauthority.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.