Samsung predstavil v Barcelone nové vlajkové lode z radu Galaxy.

Na svete je Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Oba majú zmenený dizajn, vylepšený fotoaparát, najvyššiu odolnosť voči prachu a vode, zvýšenú kapacitu batérie a podporu pre microSD kartu až do 200 GB. Samsung Galaxy S7 bude stáť 699 EUR, verzia S7 edge 799 EUR. Začiatok predaja 11. marca aj na Slovensku a pokiaľ si telefón predobjednáte, môžete získať okuliare virtuálnej reality Gear VR zadarmo. Záleží od ponuky obchodu.

SamsungGalaxyS7E-16

Tesne pred otvorením výstavy MWC v Barcelone Samsung predstavil nové vlajkové lode. Viaceré z informácií, ktoré unikli do médií, sa ukázali byť pravdivé. Telefón má krytie IP68, čo je najvyšší možný stupeň krytia. Je teda dokonale chránený pred prachom a vodou. Vypočula sa aj spätná väzba od používateľov a do telefónu sa vrátila podpora pre microSD kartu. Samsung vylepšil dizajn telefónu, v oboch prípadoch je zaoblená aj zadná strana. Telefóny sa tak pohodlne držia v ruke a pôsobia kompaktnejším dojmom ako predchádzajúce modely.

Kamera už nie je megapixeloch

SamsungGalaxyS7E-15

Vylepšená je kamera, skončila sa už nezmyselná doba naháňania sa za megapixelmi. Nový fotoaparát prichádza s duálnym snímacím prvkom a väčšou plochou snímacích prvkov. Preto môžete s novými telefónmi fotiť dobre aj pri nízkej úrovni svetla a doba zaostrovania je veľmi krátka. Samsung sa rozhodol pre tzv. Dual Pixel kameru práve preto, aby boli fotografie bez viditeľného šumu aj vtedy, keď nie je pri fotení dosť svetla.

Najlepšie fotky sú totiž z akcií v šere, ako sú napr. oslavy v bare, pohľady na nočné mesto a na to treba snímacie prvky s veľkou plochou. Vďaka novej kamere budú fotografie jasnejšie a budú obsahovať menej šumu. automatické zaostrovanie bude fungovať dobre aj v šere. Nový režim Motion Panorama prináša možnosť zostaviť si efektne vyzerajúce vlastné panoramatické fotky.

SamsungGalaxyS7E-14

Zmenený dizajn a funkcie

Telefón Galaxy S7 obsahuje 5,1-palcový displej, Galaxy S7 edge má 5,5-palcový displej. Vytvorený je z kovu a skla. Zadná strana je v oboch prípadoch zakrivená a preto sa aj telefóny dobre držia v ruke. Novinkou je funkcia Always-On na displeji, kedy sa na ňom ukazuje napr. čas, kalendár, neprijaté hovory, SMS a pod. V prípade Always-On displeja je nízka spotreba elektrickej energie a telefón sa vám kvôli tomu nevybije.

SamsungGalaxyS7E-13

Stupeň krytia IP68 sa podarilo dosiahnuť aj v tom prípade, že nie je zakrytý napájací adaptér a port na pripojenie slúchadiel. Nie je tu žiadna krytka, ktorú by bolo treba použiť na zakrytie portov predtým, ako si chcete vodeodolnosť vyskúšať 🙂

SamsungGalaxyS7E-20

Telefón Samsung Galaxy S7 edge má zakrivené obe strany displeja, pravú aj ľavú. Vylepšená softvérová výbava umožňuje zobraziť teraz dvojicu ikon na pravej alebo ľavej strane displeja po pohybe prsta na hrane displeja. Nájdete tu skratky na aplikácie, selfie fotografiu, panoramatický režim, informácie od tretích strán a pod.

Vylepšenie batérie a herný režim

Vylepšený systém nabíjania batérie zaistí jej dobitie za kratší čas. Rovnako je vylepšené aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré je opäť rýchlejšie. Údajne sa bezdrôtovo naplno nabije Galaxy S7 a Galaxy S7 edge na plnú kapacitu v bezdrôtovom režime skôr, ako sa nabije iPhone pomocou kábla. Slot pre nanoSIM kartu je teraz kombinovaný s microSD kartou a podpora je do kapacity až 200 GB.

SamsungGalaxyS7E-10

Herný režim je úplnou novinkou. Používateľ si môže vypnúť notifikácie, aby ho nerušili pri hre, prepnúť sa dá aj do režimu šetrenia elektrickej energie. Vylepšený je systém chladenia a telefón sa tak na rozdiel od minulosti neprehreje. Používatelia majú tiež možnosť nahrať si svoje výkony v hre a zdieľať ich cez sociálne siete.  Podpora pre Vulkan API dáva vývojárom možnosť vytvoriť efektné hry, ktoré sú určené pre smartfón a majú nízku spotrebu elektrickej energie.

SamsungGalaxyS7E-11

Operačným systémom je Android 6.0, špeciálna podpora je pre inteligentné hodinky Gear S2 Classic a tiež pre okuliare pre virtuálnu realitu Gear VR. Nová aplikácia je aj pre kameru s 360-stupňovým záberom, Gear360.

SamsungGalaxyS7E-12

Do Európy prichádza aj platobný systém Samsung Pay; Po  Veľkej Británii a podpora rozširuje aj pre Španielsko a neskôr aj pre ostatné štáty. Telefóny sa budú predávať na slovenskom trhu niekedy v polovici marca. Cenu odhadujeme pre Galaxy S7 edge na 700 Eur, za telefón Galaxy S7 zaplatíte o 100 Eur menej.

 Galaxy S7Galaxy S7 edge
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
NetworkLTE Cat.9(450/50Mbps)
Rozmery142,4 × 69,6 × 7,9mm, 152 gramov150,9 × 72,6 × 7,7mm, 157 gramov
ProcesorOcta core (2.3GHz Quad + 1.6GHz Quad), 64 bit, 14 nm process

Quad core (2.15GHz Dual + 1.6GHz Dual), 64 bit, 14 nm process

Pamäť4GB RAM (LPDDR4), 32/64GB (UFS 2.0) + microSD (až do 200 GB)
Displej5.1” Quad HD Super AMOLED

2560 × 1440 (577 ppi)

5.5” Quad HD Super AMOLED

2560 × 1440 (534 ppi)

Zakrivené hrany na oboch stranách

KameraZadná: Dual Pixel 12 MP (F1.7), Smart OIS

Predná: 5 MP (F1.7)

Batéria3000 mAh3600 mAh
Rýchle nabíjanie káblové aj bezdrôtové

Bezdrôtové nabíjani eje kompatibilné s WPC a PMA

PlatbaNFC, MST
PripojeniaWiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), MIMO,
Bluetooth v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, Location
SnímačeAccelerometer, Proximity, RGB Light, Geo-magnetic, Gyro,

Snímač odtlačkov prsta, Barometer, Hall, HRM

Stupeň krytiaIP68
AudioMP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR,
AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
VideoMP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM