Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Petra Pellegriniho

Krištáľové krídlo opäť hľadá výnimočné slovenské osobnosti, ktoré v roku 2019 dosiahli jedinečný úspech. Od dnes do 20. októbra môže favorita o prestížne ocenenie navrhnúť aj široká verejnosť prostredníctvom online formulára na www.kristalovekridlo.sk.

Krištáľové krídlo je tradíciou a hlasom slovenskej verejnosti, ktorá si chce uctiť a pamätať svoje veľké osobnosti a ich významné úspechy. Má za sebou úspešných 22 rokov udeľovania ocenení v desiatich kategóriách za konkrétny počin v danom roku v oblasti spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového, kultúrneho života ako aj mimoriadnu cenu.

Minulý ročník Krištáľového krídla priniesol novú kategóriu Inovácie a startupy. ,,Kategória Inovácie a startupy sa plynule etablovala do myšlienok a hodnôt Krištáľového krídla. Cieľom bolo vyzdvihnúť a poukázať na mladých, kreatívnych a šikovných ľudí, ktorý posúvajú Slovensko vpred. Pozitívnymi reakciami verejnosti kategória prevýšila očakávania a dodala nám odvahu neustále posúvať hranice. Ocenené a nominované osobnosti sú pre nás po celé roky veľkou inšpiráciou,“ uviedla autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová.

Online formulár na zaslanie návrhu nominácie za rok 2019 nájdete na stránke Krištáľového krídla:  https://kristalovekridlo.sk/online-nominacia/. Všetky zaregistrované návrhy na nominácie sú starostlivo posudzované na zasadnutiach odborných porôt. Každý rok robíme výmeny niektorých členov porôt, aby dostali príležitosť rozhodovať čerství laureáti a iní odborníci. Výsledok týchto zmien vidíme hlavne v tom, že sa rozširuje profesionalita porotcov do rôznych oblastí. Minulý rok napríklad výrazne prekvapila nominácia na MUDr. Kristínu Križanovú, ktorá je nestorkou a priekopníčkou paliatívnej medicíny na Slovensku. V 23. ročníku sa k stálym členom pripoja čerstvý laureát výtvarného umenia Ján Ťapák,  v kategórii hudba laureát Miroslav Dvorský, v kategórii šport laureát Matej Tóth, v populárnej hudbe scenáristka Oľga Záblacká či producent Jaroslav Slávik. Porotcovia do finále posunú v každej kategórii tri osobnosti. Laureáti jednotlivých kategórií budú vyhlásení v priamom prenose televízie RTVS na Jednotke dňa 9. februára 2020 na slávnostnom galavečere v novej budove SND.

Krištáľové krídlo za rok 2018 si odniesli významné slovenské osobnosti ako napríklad strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, kardiochirurg Michal Hulman a skupina IMT Smile.

 

Značky: