Servery HBO boli hacknuté. Unikla nová epizóda seriálu Hra o tróny

0

HBO potvrdilo, že hackeri sa dostali na ich servery a ukradli zatiaľ nie celkom určený objem dát. Medzi nimi aj nezverejnené epizódy Ballers a Room 104, ktoré sa objavili na internete a tiež epizódu seriálu Hra o tróny, ktorá bude odvysielaná budúci týždeň. 

V HBO sa následne začalo vyšetrovanie a bol potvrdený kybernetický útok na ich servery. Podľa prvých správ mohlo byť ukradnutých až 1,5 terabajtov dát, pričom nemusí ísť len o nezverejnené epizódy, ale aj údaje o zamestnancoch a ďalšie finančné informácie. Zatiaľ nie je jasné, či boli zneužité aj údaje o zákazníkoch HBO.

Samozrejme, to že unikla epizóda seriálu Hra o tróny HBO určite neteší, ale ak sa dostali hackeri aj k interným mailom a osobným údajom zamestnancov, bude to pre HBO oveľa väčšia škoda. Pripomeňme útok na firmu Sony z roku 2014, kedy bolo z ich serverov ukradnutých 26 gigabajtov dát.

Prečítajte si aj:

Najlepším seriálom roku je Hra o tróny z produkcie HBO

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár