Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mená najkvalitnejších, najpopulárnejších a najinovatívnejších e-shopov za rok 2023 sú známe.

Titul ShopRoku udeľuje nákupný poradca Heureka.sk už 15 rokov a o víťazoch rozhodujú zákazníci aj odborná porota. Najkvalitnejší e-shop z pohľadu reálneho hodnotenia spokojnosti zákazníkov je mtbiker.sk a absolútne najobľúbenejším medzi zákazníkmi zostal e-shop Lidlu. Cenu Heureky, ktorú udeľuje odborná porota, získala názvom netradičná Ritkavsuchu.sk. Na Slovensku prvýkrát udeľovanú Cenu za udržateľný e-shop získali 3 internetové obchody, ktoré minulý rok prešli certifikáciou projektu Udržateľný e-shop.

Ocenenia ShopRoku v týchto dňoch slávnostne udelovala Heureka už po pätnástykrát. Ceny udeľuje po novom v 4 hlavných kategóriách – Cena kvality, Cena popularity, Cena Heureky a po novom aj Cena za udržateľný shop. „Výsledky Ceny kvality a Ceny popularity sa v značnej miere prekrývajú, čo potvrdzuje, že najobľúbenejšie e-shopy majú zároveň vysoké hodnotenie spokojnosti zákazníkov,“ hovorí David Chmelař, CEO Heureka Group a dodáva, “sme radi, že súťaž ShopRoku aktívne prispieva k rastu úrovne kvality e-shopov a spolu s našou službou hodnotenia Overené zákazníkmi im pomáha získavať cennú spätnú väzbu od nakupujúcich.”

Cena za udržateľný shop

Tú udelila porota trom e-shopom, ktoré spĺňajú prísne kritériá udržateľnosti podnikania a môžu svoje stránky označovať certifikátom Udržateľný e-shop. Ide o predajcu širokého portfólia ekologických produktov ecolife.sk, sesterské duo vyrábajúce prírodnú kozmetiku vlastnej značky Soaphoria.sk a česko-slovenského výrobcu eko drogérie a eko kozmetiky TierraVerde.sk. „Viac ako polovica Slovákov uvádza, že udržateľnosť je dôležitým faktorom pri výbere výrobku alebo služby. Sme radi, že môžeme byť garantom certifikátu potvrdzujúceho udržateľnosť e-shopu a pomôcť tak zákazníkom ľahšie identifikovať internetové obchody s nízkym environmentálnym či spoločenským rizikom,“ hovorí Ľubica Gubová, country manažérka spoločnosti Visa pre Slovensko, generálny partner ocenení ShopRoku.

Cena kvality

Cena kvalityje ocenenie na základe reálnych hodnotení a recenzií všetkých zákazníkov, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti s nákupom počas celého roka. Za uplynulý rok si ju odniesol cyklistický portál mtbiker.sk.

Víťazi Ceny kvality v jednotlivých kategóriách:

kategóriavíťaz
Absolútny víťazmtbiker.sk
ElektroDATART.sk
Výpočtová a telekomunikačná technikaDatacomp.sk
Móda a doplnkyVivantis.sk
Krása a zdravieeTabletka.sk
Detský tovar4kids.sk
Auto-motofiltreaoleje.sk
Šport a fitnessmtbiker.sk
Dom a záhradaSvet-svietidiel.sk
Bývanie a design4home.sk
HobbyMuziker.sk
Zábava a voľný časpreskoly.sk
Erotický tovarSuperLove.sk
Obchodné domyLidl.sk

Cena popularity

Pri Cene popularityhlasujú fanúšikovia jednotlivých e-shopov. Víťazom sa stal po štvrtýkrát v rade Lidl.sk.

Víťazi Ceny popularity v jednotlivých kategóriách:

kategóriavíťaz
Absolútny víťazLidl.sk
ElektroDATART.sk
Výpočtová a telekomunikačná technikaPGS.sk
Móda a doplnkyAstratex.sk
Krása a zdravieNotino.sk
Detský tovarFeedo.sk
Auto-motoFiltreaoleje.sk
Šport a fitnessGymBeam.sk
Dom a záhradaZahradnici.sk
Bývanie a designRodinnebalenie.sk
HobbyShrimp.sk
Zábava a voľný časMartinus.sk
Erotický tovarSuperLove.sk
Obchodné domyLidl.sk

Cena Heureky

Špeciálnu kategóriu predstavuje Cena Heureky.O víťazovi rozhoduje odborná porota zložená z osobností slovenského a českého e-commerce a ďalších odborníkov. Porota berie do úvahy výnimočnosť e-shopu, príbeh, ktorý za ním stojí alebo sociálny presah. Tento rok bol za svoje pôsobenie odmenený e-shop Ritkavsuchu.sk, za ktorým je osobný príbeh mladej mamičky, ktorej snaha o hľadanie najlepších eko plienok ju doviedla až na cestu vlastného podnikania.

S rastúcim záujmom o online nákupy idú ruka v ruke online platobné metódy, ktoré ponúkajú nakupujúcim aj predávajúcim mnohé výhody. “Či už je to veľká firma alebo e-shop lokálneho výrobcu, vďaka online predaju viete osloviť zákazníkov po celom svete. S podporou lokalizácií, lokálnych mien i platobných metód špecifických pre jednotlivé krajiny tak máte možnosť rozšíriť svoje podnikanie na medzinárodnú úroveň,” hovorí Martin Prunner, Country Manager spoločnosti PayU poskytujúcej široký výber platobných metód a partner ocenení ShopRoku.

Víťaz a nominovaní na Cenu Heureky:

víťazRitkavsuchu.sk
2.PANAKEIA www.zdraviezkopanic.sk
3.cistedrevo.sk

Detailné výsledky súťaže sú dostupné na stránke súťaže www.shoproku.sk.

Značky: